• Warsztaty z artystą Józefem Wilkoniem

• W dniu 5 maja 2022r.  uczniowie klas VII mieli zaszczyt uczestniczyć w warsztatach z wielkim artystą Józefem Wilkoniem. Spotkanie zaowocowało pięknymi pracami.

Józef Wilkoń

Ilustrator, malarz, rzeźbiarz, autor scenografii. Urodził się 12 lutego 1930 roku w Bogucicach koło Wieliczki. Mieszka i pracuje w Zalesiu Dolnym.

Józef Wilkoń należy do grona najwybitniejszych polskich artystów zajmujących się ilustracją. Na jego dorobek w tej dziedzinie składa się blisko dwieście książek, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Ilustrowane przez niego wydawnictwa przetłumaczono na ponad 20 języków. Współpracował m.in. z Naszą Księgarnią, Czytelnikiem, Wydawnictwem Literackim, Krajową Agencją Wydawniczą, wydawnictwem Flammarion (Paryż), Middelhauve Verlag (Kolonia), Loewes Verlag (Bayeruth), Kinderbuchverlag (Berlin), Parabel Verlag (Monachium), Atlantis Verlag (Zurych) i Greek Peace Publishers (Tokio).

• ❤️Serce na nakrętki❤️

• ❤️Rada Rodziców wzięła udział w charytatywnej aukcji pojemnika - serca na nakrętki.

Finalnie za pośrednictwem portalu internetowego Allegro dnia 14 lutego :) zakupiono serduszko za cenę

1575 złotych.

Pieniądze te wsparły 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dedykowane Szkole Podstawowej im.Stanisława Moniuszki w Łajskach serduszko dotarło do nas w środę

20 kwietnia i zostało ustawione przy głównym wejściu do budynku szkoły.

Prosimy o dostarczanie nakrętek.

Fundusze zebrane  z tego tytułu przekazane zostaną przez Radę Rodziców na kolejne szczytne cele, w tym na wyposażenie Szkoły.

Rada Rodziców❤️

• życzenia wielkanocne
          • Życzenia Wielkanocne

• Kochani rodzice, uczniowie i przyjaciele szkoły !!!!!!!

Święto Wielkiej Nocy to czas nadziei i otuchy. Życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły pokój, radość, miłość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha! A budząca się do życia przyroda, przyniosła spokój i pozwoliła z ufnością spojrzeć w przyszłość.

Marek Tarwacki

• Kiermasz

• W dniach 11.04 - 13.04. w naszej szkole organizowany jest CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY.

Naszym celem jest zebranie pieniędzy dla potrzebujących Ukraińców.

Pieniądze te zostaną przekazane na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

Bardzo prosimy o przygotowanie słodkiego poczęstunku: ciasta, babeczki itp., które będą sprzedawane zasilając nasz fundusz. Jeśli zdecydujecie się Państwo na przekazanie przedmiotów, które będzie można sprzedać na kiermaszu również będziemy wdzięczni.

Ciasta oraz przedmioty będą przyjmowane w dwóch punktach: -stoisko kiermaszu (stara część szkoły obok sekretariatu)

- punkt zbiórki przedmiotów przy szatni szkolnej (nowa część szkoły przy sali gimnastycznej - okienko po lewej stronie od wejścia, w którym będą znajdować się uczniowie odpowiedzialni za przyjmowanie produktów i przedmiotów na kiermasz).

Wszystkim Państwu z góry serdecznie dziękujemy! Samorząd Uczniowski

• Wycieczka

• 17 marca uczniowie z klas IVa i IVb byli na wycieczce w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

• Wizyta policji

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Panią policjantką  z komendy w Legionowie - mł. asp. Agatą Halicką zajmującą się profilaktyką.

• Rekolekcje Wielkopostne

• W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej im. St. Moniuszki w Łajskach, odbyły się coroczne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził ks. Daniel Ciulkin.

• SU

• Od czwartku (24.03) nagrywamy film ,,SZKOŁA W ŁAJSKACH oczami UCZNIÓW". Opowiemy jaka panuje u nas atmosfera, opowiemy także o salach lekcyjnych (fizyczno-chemiczna, informatyczna, muzyczna) i o wszystkich zakamarkach szkoły.

Premiera 13 kwietnia 2022r. o 20 na naszym YouTube

Serdecznie zapraszamy,

• Najlepszy nauczyciel

• 21 i 22 marca przeprowadzaliśmy ankietę na „Najlepszego nauczyciela i najlepszą nauczycielkę”.

W sumie zostało oddanych 337 głosów. Oto nasze podium:

1. Pani Kamila Czerniakiewicz (45 głosów), Pan Tomasz Kazberuk (56 głosów)

2. Pani Grażyna Niemiro (33 głosy), Pan Tadeusz Czaplicki (30 głosów)

3. Pani Virginia Stafiej (26 głosów), Pan Maciek Rink (29 głosów)

Gratulujemy!