• Lista przyjętych

• Ogłoszona została lista kandydatów przyjetych do Oddziału Przedszkolnego i klasy pierwszej Zespołu Szkół w Łajskach

• Podsumowanie akcji

• W dn. 27.01.2014-07.02.2014 klasy IVb i IIb gimnazjum przeprowadziły zbiórkę darów na rzecz Schroniska dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim i Fundacji przyjaciele Braci Mniejszych. Oto, co udało nam się zebrać:

1. Karma sucha – 30 kg
            2. Karma mokra – 18 kg
            3. Smakołyki dla psów – ok. 1 kg
            4. Ryż, kasza, makaron – 5 kg
            5. Inne: 3 zabawki, 1 miska, 2 smycze, 1 szelki, 3 ręczniki, 3 kołdry, 1 kocyk, 1 szczotka.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.

• Rekrutacja

• Informujemy, że ruszyła rekrutacja na rok szkolny 2014/2015 do oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych w Zespole Szkół w Łajskach. Informacje i dokumenty do pobrania znajdują się tutaj

• Mistrzowie gminy

• CHŁOPCY MISTRZAMI GMINY W UNIHOKEJU

W zakończonym dzisiaj turnieju unihokeja reprezentacja szkoły chłopców wywalczyła miano mistrza gminy Wieliszew (tak samo jak tydzień temu uczyniły to nasze dziewczęta). Brawa brawa brawa!!!!! Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze podczas turnieju i jak prawdziwa drużyna turniejowa rozkręcali się z meczu na mecz! Dodatkowo siłą naszego zespołu był fakt posiadania bardzo dobrych zmienników. W dzisiejszym turnieju grali wszyscy zawodnicy a poziom jaki zaprezentowali pozostał bardzo wysoki.

• Nasze dziewczyny na podium

• Mistrzostwa powiatu w unihokeju dziewcząt

Na trzecim stopniu podium zakończyliśmy rywalizacje w mistrzostwach powiatu w unihokeju dziewcząt szkół podstawowych - BRAVO !!! Było blisko nawet do pierwszego miejsca a na osłodę pozostaje nam fakt ze zespół ze SP nr 7 w Legionowie (który został mistrzem powiatu) nie wygrał tylko z nasza szkołą !

• Lekcja o pszczołach

• CIEKAWA LEKCJA O PSZCZOŁACH

W dn. 16.01.2014 kl. II B GIM i kl. III GIM miały nietypową lekcję biologii i godziny wychowawczej. Wraz z nauczycielkami p. Ewą Piotrowską i p. Virginią Stafiej, spotkaliśmy się z państwem Antoniną i Janem Kielczykami. Pan Jan Kielczyk jest pszczelarzem od pokoleń i nadal zafascynowany życiem pszczół.

W czasie tej lekcji mieliśmy okazję posłuchać szczegółów dotyczących cyklu życia pszczoły, tajników produkcji miodu, i co najważniejsze, zrozumieliśmy, dlaczego bez pszczół nie przetrwałoby ŻYCIE...

Pan Jan pokazywał zdjęcia ze swojej pasieki, plastry miodu, przyniósł kilka rodzajów miodu. Lekcja zakończyła się słodko - mieliśmy okazję poczęstować się pysznym zdrowym miodem :)

Uczniowie kl. II B GIM i kl. III GIM

Aby zobaczyc zdjęcia z lekcji o pszczołach kliknij tutaj

• Mistrzowskie Gimnazjum

• Bez cienia wątpliwości możemy powiedziec, że Łajski unihokejem stoją!!!! Po sukcesach chłopców i dziewczynek ze szkoły podstawowej w tych rozgrywkach na szczeblu gminnym i powiatowym, tym razem przyszedł czas naszych gimnazjalistów! Chłopcy nie dali szans rywalom z powiatu legionowskiego i pewnie wygrali te rozgrywki. W rozgrywkach międzypowiatowych wywalczyliśmy drugie, najwyższe w historii szkoły miejsce! BRAWO CHŁOPAKI!!

Więcej o sporcie w ZS Łajski czytaj na Facebooku

• WOŚP 2014

• W niedzielę 12 stycznia 2014 roku już po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Także uczniowie ZS Łajski zaangażowali w zbiórkę pieniędzy na ten szczytny cel. Szkolna orkiestra skorzystała z zaproszenia kolegów i koleżanek z pobliskiej szkoły w Skrzeszewie gdzie organizowana była w tym roku zbiórka, grając świetny koncert. Zarówno orkiestra instrumentów dętych jak i batucada zaprezentowały umiejętności nabyte w ramach lekcji muzyki. Ogromne oklaski ze strony publiczności były rodzajem podziękowania za zaangażowanie w akcję. Widzimy się w przyszłym roku! Sie ma!

Aby zobaczyc zdjęcia z występów kliknij tutaj

• Klasy IV w Warszawie

• Lekcja w Muzeum Literatury i warsztaty w Manufakturze Cukierków

Tuż po dłuuugim świątecznym wypoczynku, klasy czwarte wyjechały na wycieczkę do Warszawy. W palnach było odwiedzenie dwóch ciekawych miejsc w stolicy- Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza na Rynku Starego Miasta, a także ku uciesze czwartoklasistów, Manufaktury cukierków na Nowym Świecie. Po dotarciu na miejsce grupa podzielona została klasami. Uczniowie klasy IV a rozpoczęli wycieczkę od wizyty w muzeum, gdzie uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach pt. "Od deski do deski". Zadaniem prowadzących warsztaty było przybliżenie uczniom historii powstania książek. Klasa IV b natomiast wyruszyła na spacer, którego celem była Manufaktura Cukierków. Już na miejscu uczniowie brali udział w procesie produkcji cukierków i lizaków, które mozna było na miejscu smakowac. Później grupy zamieniły się miejscami. Podczas spaceru z jednego miejsca do drugiego opiekunowie przybliżali podopiecznym informacje o historycznych miejscach w Warszawie, takich jak Pałac Prezydencki, Zamek Królewski czy Kolumna Zygmunta III Wazy.

Aby zobaczyc zdjęcia z wycieczki kliknij tutaj