Poznajemy naszą gminę,  czyli prezentacja projektu gimnazjalnego klasy III A | Ostatni wspólny wyjazd, czyli o zielonej szkole klas III i I gimnazjum | Dzień matki dla matki | 20 ton jabłek w ZS Łajski | Deutsch Wagen Tour w Łajskach | Warszawska Syrenka | Wycieczka do Polskiego Radia i Telewizji | Czekoladowa wycieczka | Przedstawienie Balladyna | Wizyta Europejskiej  Agencji ds. Edukacji Włączającej | JASEŁKA 2014 | Kibicuj z klasą! | List od Świętego Mikołaja | STOP zwolnieniom z WF-u | Wycieczka do PGE | Szkolne grabienie liści przed szkołą | Święto Niepodległości | WRAŻENIA KL. 3 B GIMNAZJUM z FILMU " MIASTO 44" | Wycieczka rowerowa | Karta rowerowa | Wizyta ratowników w naszej szkole | Obchody Dnia Edukacji Narodowej | Mistrzostwa Świata w Turynie | Wycieczka do Teatru Rampa | "Bromba w BMW" czyli wycieczka czwartoklasistów | Wycieczka do Muzeum Techniki | Zwierzęta w Łajskach | Mistrzostwo Sebastiana Pacuły | Łajski górą! | Wielka Zbiórka Książek | Finał Wielkiej Zbiórki Książek | Wycieczka do ZOO | ZAKOŃCZENIE KL. III A i KL. III B GIMNAZJUM W ŁAJSKACH | Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego-statystyka

Wydarzenia 2014/15

Wycieczka do Teatru Rampa

Dnia 1 października klasy piąte pojechały na wycieczkę do teatru Rampa na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Przedstawienie opowiadało o przygodach dziewczynki, która nazywała się Mary Lennox.

Mary przyjechała do Anglii z Indii, aby zamieszkać u swojego wuja- pana Cravena. Przybyła do niego, ponieważ jej rodzice, służący i jej niania zachorowali na cholerę i wkrótce umarli. Na początku Mary nic nie chciała robić i była wyniosła tak jak w Indiach. Po paru miesiącach, za sprawą Marty-służącej w posiadłości pana Cravena, dziewczyna zaczęła się uśmiechać. Zaczęła również wychodzić na dwór i bawiła się tam, między innymi skakała na skakance. Poznała Bena Wetherstaffa i gila. Dziewczynka, zauważyła, że ptak leci poza mur ogrodu i spytała ogrodnika dlaczego tam podąża. Ben nie chciał o tym mówić.

Dziewczynka pochwaliła się Marcie, że poznała Bena i gila, a Marta powiedziała, że Mary koniecznie musi poznać Dicka- jej brata. Jednak to nie był koniec tej rozmowy, ponieważ Mary chciała się dowiedzieć, dlaczego gil lata za ten mur? Co z nim jest nie tak? Marta nie mogła utrzymać języka za zębami i powiedziała, że wuj zakazał chodzić do ogrodu po śmierci żony.

Po jakimś czasie Mary poznała Dicka. Potrzebowała nasionek i innych rzeczy ogrodniczych i poprosiła Martę o pomoc. Dick przyniósł to, czego potrzebowała i tak się poznali. Wieczorami, kiedy dziewczynka zasypiała, wielokrotnie słyszała dziwne jęki, ale Marta twierdziła, że to tylko wiatr. Nic się nie zmieniało, lecz pewnego dnia…  Dziewczynka postanowiła wreszcie pójść za dziwnym jękiem. W jednym ze stu pokoi znalazła Colina Cravena- syna jej wuja. Okazało się, że chłopak krzyczał, ponieważ ciągle coś czuł na plecach i myślał, że to garb, którego -  według doktora Cravena- brata właściciela tej posiadłości - chłopak odziedziczy po ojcu. Mary zaczęła przyjaźnić się z Collinem i ten w końcu się uspokoił.

Dzięki gilowi dziewczynka odnalazła klucz do tajemniczego ogrodu! Zajęła się nim razem z Dickiem. Po jakimś czasie dziewczynka powiedziała o tym Colinowi. Przekonywała go również, że nie jest chory i chłopiec w końcu w to uwierzył. Mary napisała list do pana Cravena, aby wrócił wcześniej do posiadłości.  Napisała ten list, aby zrobić niespodziankę wujowi. Kiedy pan Craven przybył  na prośbę dziewczynki, zobaczył odnowiony tajemniczy ogród. To nie wszystko, ponieważ Colin zaczął normalnie chodzić.

Tak oto skończył się ten fantastyczny spektakl .

Weronika Rakowska