Poznajemy naszą gminę,  czyli prezentacja projektu gimnazjalnego klasy III A | Ostatni wspólny wyjazd, czyli o zielonej szkole klas III i I gimnazjum | Dzień matki dla matki | 20 ton jabłek w ZS Łajski | Deutsch Wagen Tour w Łajskach | Warszawska Syrenka | Wycieczka do Polskiego Radia i Telewizji | Czekoladowa wycieczka | Przedstawienie Balladyna | Wizyta Europejskiej  Agencji ds. Edukacji Włączającej | JASEŁKA 2014 | Kibicuj z klasą! | List od Świętego Mikołaja | STOP zwolnieniom z WF-u | Wycieczka do PGE | Szkolne grabienie liści przed szkołą | Święto Niepodległości | WRAŻENIA KL. 3 B GIMNAZJUM z FILMU " MIASTO 44" | Wycieczka rowerowa | Karta rowerowa | Wizyta ratowników w naszej szkole | Obchody Dnia Edukacji Narodowej | Mistrzostwa Świata w Turynie | Wycieczka do Teatru Rampa | "Bromba w BMW" czyli wycieczka czwartoklasistów | Wycieczka do Muzeum Techniki | Zwierzęta w Łajskach | Mistrzostwo Sebastiana Pacuły | Łajski górą! | Wielka Zbiórka Książek | Finał Wielkiej Zbiórki Książek | Wycieczka do ZOO | ZAKOŃCZENIE KL. III A i KL. III B GIMNAZJUM W ŁAJSKACH | Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego-statystyka

Wydarzenia 2014/15

Dzień matki dla matki

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym cudownym wydarzeniu!

Podziękowania Dyrektora Szkoły i Rodziców zamieszczono poniżej:)

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

Za pomoc i życzliwość

DZIĘKUJEMY !

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie

Zespołu Szkół w Łajskach

składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej

„ Dzień matki dla matki” na rzecz dalszego leczenia
 Pani Moniki Czaplickiej
.

W imieniu Moniki Czaplickiej i Komitetu Społecznego " RODZICE" z Zespołu Szkół w Łajskach bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku charytatywnego "Dzień Matki dla Matki".
Szczególne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom. Dzięki Panstwa hojności kwota na leczenie Moniki Czaplickiej powiększyła sie o 30 126,50 złotych.
Bardzo dziękujemy.

Pani Czaplicka ma 36 lat i jest mamą czwórki dzieci: Michała (l.14), Kamila (l.12), Izy (l.8) i Bartka (l.2), w 2011 roku zdiagnozowano u niej nowotwór piersi, po operacji i leczeniu uzupełniającym, wydawało się, że sytuacja została opanowana. Niestety nie na długo, po roku tj. w 2013 roku nastąpił nawrót choroby, przerzut do węzłów chłonnych nadobojczykowych. Usunięto węzeł z przerzutem, następnie odbyło się leczenie w ramach badania klinicznego i znowu wydawało się, że sytuacja jest opanowana, jednak choroba nie dała za wygraną i w 2014 roku nastąpił kolejny nawrót choroby, przerzut do drugiej piersi, kolejna operacja i kolejna linia leczenia. Niestety obecne leczenie nie przynosi odpowiedzi terapeutycznej, dlatego poszukiwane są inne możliwości. Szansą na przedłużenie życia pani Moniki, poprawę jego jakości, a nawet remisję choroby jest leczenie nowoczesnym lekiem, który niestety w Polsce nie jest refundowany. Pani Moniki nie stać na zakup leku prywatnie. Dlatego pani Monika wraz z mężem zwróciła się o pomoc w zgromadzeniu środków na powyższe leczenie do dyrekcji szkoły. Na apel szybko odpowiedziały władze szkoły, nauczyciele i rodzice, zawiązując Komitet Społeczny „RODZICE”, który zarejestrował w Ministerstwie oficjalną zbiórkę publiczną. Dzięki zaangażowaniu dziesiątek nieobojętnych osób, które zgłosiły chęć pomocy, 23 maja zorganizowano piknik charytatywny, z którego całkowity dochód został przekazany na leczenie pani Moniki.

Imprezę poprowadziła Iwona Murza – jedna z mam oraz znany aktor Andrzej Grabarczyk. Swoją obecnością wsparli ją też lokalni włodarze w osobach Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego oraz Starosty Legionowskiego Jana Grabca. Rodzinna i ciepła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom pikniku. Zarówno dzieci jak i ich opiekunowie chętnie uczestniczyli w zabawach przygotowanych specjalnie dla nich, degustowali pyszne, przyniesione przez rodziców słodkości oraz odwiedzali kiermasz książek i różności. Na scenie cały czas odbywały się występy młodych, miejscowych artystów przeplatane aukcjami przeróżnych rzeczy, z których każda znalazła swojego nabywcę. Padający co chwilę majowy deszczyk nie wystraszył uczestników, którzy świetnie bawili się przez całe popołudnie. Liczba serc włożonych w organizację całego przedsięwzięcia pokazuje, że pomimo naszego dzisiejszego zapędzonego świata, potrafimy pokazać, że los innych, często nie znanych nam ludzi, nie jest nam obcy.

Środki na leczenie Pani Moniki będą zbierane również na stoisku Zespołu Szkół w Łajskach podczas Święta Gminy Wieliszew 6 czerwca br. Już dziś zapraszamy.

Piszą i mówią o nas:)

Powiat Legionowski