Klasy IV w CNK | Wartościowa Wycieczka Szkolna | Jestem EKO | Klasy II G. w Wilanowie | Warsztaty z J. Angielskiego | Klasy I i III G. w Warszawie | Klasy IV w Muzeum Archeologicznym | Wystawa Jeremiasza w Muzeum Narodowym | Międzynarodowa Konferencja dot. Edukacji Włączającej | Biwak w szkole | o ZS Łajski w TVP | Klasy IV w Waszawie | WOŚP 2014 | Lekcja o pszczołach | Michał w To i Owo | Warszawska Syrenka | Nowe wejście do szkoły | Kamery TVP w szkole | Klasy 4 w Teatrze Wielkim | V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA 2014 | Klasy 4 w Muzeum Narodowym | Dzień Polskiej Niezapominajki | Klasa IIB na Farmie Iluzji | Mistrz Ortografii z ZS Łajski | Wypożyczalnia Skrzydeł 2014 | 5 minut dla ratowania życia | Konkurs z Języka Angielskiego w Janówku | Międzynarodowa Konferencja w Atenach

Wydarzenia 2013/2014

Wypożyczalnia Skrzydeł 2014

VI SPOTKANIE POETYCKIE z cyklu

"WYPOŻYCZALNIA SKRZYDEŁ" poświęcone Dorocie Gellner

22 maja 2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone twórczości Doroty Gellner pt. "Wypożyczalnia Skrzydeł". To już szóste spotkanie poetyckie w naszej szkole zorganizowane przez panie Wiesławę Klejment i Agnieszkę Ryślińska.

Dorota Gellner jest poetką, autorką wielu księżek dla dzieci, słuchowisk radiowych, bajek muzycznych i tekstów piosenek (min. takich jak: " Zuzia lalka nieduża", "A ja rosnę", "Ogórek wąsaty"). Poetka kilkakrotnie gościła w naszej szkole. W maju 1999 r. była u nas razem ze swoją mamą, poetką-Danutą Gellnerową.

Koło teatralne pod kierunkiem p. Agnieszki Ryślińskiej przygotowało program artystyczny obrazujący wybrane wątki twórczości poetki. Pierwszym punktem spotkania był wywiad przeprowadzony z panią Dorotą Gellner w jej domu w Warszawie. W rolę autorki wcieliła się Patrycja Ślubowska z kl. I gimnazjum, a Maja Andrzejczyk w rolę dziennikarki. Młodzi aktorzy zaprezentowali scenki teatralne na podstawie książki pt. "Wścibscy". Wystąpienia przeplatane były piosenkami takimi jak: "Zuzia, lalka nieduża", "Idzie kot", "Kwatki, bratki", "Podajmy sobie ręce". Na zakończenie nauczycielki z naszej szkoły- pani Dorota Kieszek, pani Monika Leśniewska i Katarzyna Karaśkiewicz czytały wiersze z tomu "Ziewnik".

30 maja 2014 r. gościliśmy w naszej szkole panią Dorotę Gellner. Tym razem poetka odwiedziła klasy O i I. Dzieci przygotowały dla niej specjalny album złożony z rysunków ilustrujących jej wiersze. Pani Gellner ma bardzo dobry kontakt z czytelnikami, słuchanie wierszy połączyła z ruchem, zabawą i humorem. Zorganizowała kilka konkursów na śpiewanie jej piosenek. Zwycięzców nagrodziła książkami z dedykacją i swoim autografem. Pani Gellner czynnie brała udział w śpiewach i tańcach wcielając się głównie w role postaci swoich wierszy. Spotkanie bardzo podobało się dzieciom-opuszczały szkołę z wypiekami na twarzach i książkami w rękach.

Następnie poetka zobaczyła występ koła teatralnego. Pogratulowała uczniom kl. 1 gimnazjum ciekawej interpretacji fragmentów książki "Wścibscy" i nagrodziła ich pracę swoją nową książką "Zawiłości miłości".

Cieszymy się, że tak wspaniała poetka odwiedziła naszą szkołę. Zachęcamy do czytania jej niezwykłych i radosnych utworów.

Maja Chojnacka kl. V

Fotorelacja kliknij