INFORMACJE O SZKOLE

PATRON

Patronem naszej szkoły jest Stanisław Moniuszko. 

Kompozytor, dyrygent oper, orkiestr symfonicznych i chórów oraz pedagog.

 

     W roku szkolnym 2004/2005 w naszej szkole przeprowadziliśmy kompanię "Bohater", której celem był doproawadzenie do nadania szkole imienia. W wyniku przeprowadzonej ankiety wśród nauczycieli, uczniów i rodziców wyłonione zostało nazwisko Stanisława Moniuszki. Szereg jego atutów utwierdził wszystkich w przekonaniu, iż niezwykłe cechy kompozytora należy w pełni przybliżyć współczesnemu pokoleniu. Na wybór ten na pewno miał wpływ fakt, że nasza szkoła ma wieloletnie tradycje i sukcesy muzyczne. Propozycja ta została zaakceptowana przez Radę Pedagogiczną i przystąpiliśmy do działań związanych z nadaniem imienia.

    Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zgłębiali wiedzę o utalentowanym artyście oraz z orgomną pasją malowali portrety twórcy opery narodowej. Z zapałem uczestniczyli też w licznych konkursach: literackim, plastycznym oraz w konkursie wiedzy o Stanisłąwie Moniuszce. Z zaangażowaniem przepięknie śpiewali utwory i recytowali wiersze podczas III Sejmiku Samorządu Uczniowskiego. Nasza społeczność opracowałą tomik poezji o Stanisławie Moniuszce oraz przygotowałą Biesiadę Moniuszkowską dla społeczności lokalnej. Odwiedziliśmy również Wilno - miasto, w którym kompozytor twórczo spędził częsć swojego życia.

     Cała akcja zakończyła się uroczystością nadania imienia szkole dnia 3 czerwca 2005 roku. Od tej chwili dzień 3 czerwca jest obchodzony jako Święto Szkoły.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć