Nawigacja

Runda 1 Runda 2

klasy 4 5 6

Runda 1

Liga zadaniowa klas IV

Runda I

 

Zadanie 1. Jak zmieni się suma pięćdziesięciu liczb, jeśli pierwszą z nich zmniejszymy o jeden, drugą zwiększymy o jeden, trzecią zmniejszymy o jeden, czwartą zwiększymy o jeden itd. Aż do ostatniej pięćdziesiątej ? Co stałoby się przy sumie 49 liczb, a co przy sumie 51 liczb zmienianych w ten sposób?

 

Zadanie 2. Jak należy zmienić pierwszą z czterech liczb, aby po dwukrotnym zwiększeniu drugiej, czterokrotnym zmniejszeniu trzeciej i sześciokrotnym zwiększeniu czwartej iloczyn tych czterech liczb się nie zmienił?

 

Na rozwiązanie zadań macie trzy tygodnie.

Powodzenia !

 

 


Liga zadaniowa klas V i VI

Runda 1

 

 

  1. Kasia zawsze jest w szkole o godzinie 7:45. O której godzinie wychodzi z domu, jeśli do szkoły ma 700 m, a idzie z prędkością 3,5 km/godzinę ? Zapisz obliczenia.
  2. Cztery koleżanki : Ania, Basia, Gabrysia i Kasia posiadają telefony różnych firm. Każda ma telefon innej firmy i w innym kolorze. Ania preferuje „ Nokię” ale nie lubi bordowego koloru. Kasia ma „ Motorolę” , która na pewno nie jest srebrna. Firma „ Sony” od dłuższego czasu produkuje tylko czerwone telefony, a Basia wiadomo – pomarańczowy „Samsung” to dla niej jedyna możliwość. Jakiej firmy mają dziewczynki telefony i jakiego koloru. Zagadkę pomoże Ci rozwiązać tabelka.

 

 

 

 

Na wykonanie zadań macie trzy tygodnie.

Powodzenia!!!!

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć