Wydarzenia 2009/10

Koncert Orkiestry Dętej w Sejmie 2009

"Dęciaki" z Łajsk w Sejmie RP

W sobotę 10.10.2009r. przeżyliśmy niezwykłą przygodę. Spotkało nas wielkie wyróżnienie, zaszczyt- mieliśmy okazję zaprezentować swoje umiejętności muzyczne w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie.
            Wyruszyliśmy spod szkoły o godz. 9:00 zabierając ze sobą instrumenty dęte i stroje reprezentacyjne, które wyróżniają kolorami poszczególne sekcje instrumentalne.  Około godz. 10:00 byliśmy już na miejscu. Gdy weszliśmy do budynku, zostaliśmy poddani obowiązkowej kontroli. Na specjalnej, ruchomej taśmie kładliśmy nasze instrumenty w celu sprawdzenia ich zawartości.

Po odpowiednich przygotowaniach zostaliśmy zaproszeni do dużej sali ze zdobionym sufitem i filarami. Tu właśnie zagraliśmy nasz pierwszy, wielki koncert. Zaprezentowaliśmy widzom godzinny koncert, a na zakończenie zagraliśmy: „Odę do radości” - temat z IX Symfonii Ludwiga van Beethovena-hymn Unii Europejskiej; „Kurki trzy” i kilka innych utworów. Cieszymy się, że mógł nas zobaczyć i posłuchać między innymi prezes firmy YAMAHA, od której otrzymaliśmy instrumenty. Po występie zostaliśmy nagrodzeni brawami i zaproszeni na słodki poczęstunek. Nasz dyrygent- Pan Piotr Wróbel, Pan Dyrektor, Pani Justyna Niegierysz i pozostali nauczyciele byli z nas bardzo dumni.

Czujemy się wyjątkowi, ponieważ jesteśmy uczniami jedynej szkoły w Polsce, która ma orkiestrę dętą. Spoczywa na nas wielkie zadanie- godnie ją reprezentować i być dobrymi obywatelami naszego kraju.

Klasa V SP w Łajskach