Międzynarodowy Dzień Kropki 0c w Powsinie Klasy 7 w Sierpcu Sprzątanie Świata kl.1C Dzień Gier Planszowych Black&White Klasy 4 na Niewidzialnej Wystawie Konkurs "Jesienne cudeńka" Kajko i Kokosz Unihokej Teatr na lekcjach języka polskiego Światowy Dzień Pluszowego Misia Dziennikarskie emocje na lekcji jęz. polskiego Wycieczka do Teatru Capitol Rodzinne Warsztaty Piernikowe Kl. 0c w Krainie Sensorysiów Szlachetna Paczka Plastyka łączy pokolenia Kiermasz świąteczny Obchody Dnia Babci I Dziadka Edukacja Włączająca Bezpiecznie w ferie Wizyta położnej w klasie 0c Co mi w duszy gra WOŚP 2023 Cukiernik w 0c Warszawska Syrenka Lekcja o jachtach Centrum Nauki Kopernik w Łajskach Dzień Kolorowej Skarpetki Wielkanocne warsztaty Wybory na przewodniczącą SU Pierwsza pomoc przedmedyczna "Europa i Ja" Park rozrywki "Majaland" Pszczelarz w szkole Dzień Ziemi Życie i wolność "Kultura różnego wzrostu" Dzień Dziecka aaaaa

Wydarzenia 2022/23

Konkurs "Jesienne cudeńka"

Szkolny konkurs plastyczno-techniczny

„Jesienne cudeńka”

Jako, że jesień w pełni, w październiku w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajsach odbył konkurs plastyczno – techniczny dla klas 0 – VIII pt. „Jesienne cudeńka“.
Konkurs zorganizowany został  przez nauczycieli szkoły panią Małgorzatę Śmigiel, panią Annę Brzozowską oraz panią Dorotę Gmurzyńską.

Jego celem było pobudzenie zainteresowania do pracy różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie inwencji twórczej, kształtowanie poczucia harmonii ze środowiskiem i otaczającą przyrodą przez utrwalanie wiedzy na temat cech charakterystycznych dla pory roku czyli jesieni.
Z jej darów uczestnicy wyczarowali istne cuda: jeże, listy- polujące w lesie, obrazy, bukiety
z suszonych liści, dyniowe wazony oraz wiele innych pięknych dekoracji. Wszystkie były pomysłowe, bardzo pracochłonne i wykonane w ciekawy sposób. Nasi szkolni artyści nie zawiedli, a owocem ich pracy była wystawa spektakularnych prac podziwianych przez wszystkich.

Przed jury w składzie:  panią wicedyrektor Magdaleną Baranowską, panią Anną Brzozowską, panią Małgorzatą Śmigiel oraz panią Dorotą Gmurzyńską stał bardzo trudny wybór laureatów konkursu. Po długich rozmowach postanowiono wyróżnić następujące osoby:

Ala Wiśniewska -klasa 1 B

Emilia Sajewicz - klasa 1B

Paweł Sajewicz – klasa 1B

Alan Jaworski – klasa IA

WYRÓŻNIENIE

Natan Przybyłek – klasa II C

Julian Przybyłek – klasa 0A

Wręczenia dyplomów wszystkim uczestnikom oraz nagród laureatom  dokonała  pani Wicedyrektor szkoły Magdalena Baranowska, która w imieniu swoim oraz organizatorek podziękowała wszystkim za wkład pracy oraz czas poświęcony na wykonanie jesiennych prac.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim za udział oraz serdecznie gratulujemy sukcesu.

Małgorzata Śmigiel

Anna Brzozowska