Europejski Dzień Języków VI Sportowa Paraolimpiada pod Dębami w Ostrówku Otwarcie Szkolnego Ogrodu Botanicznego LEKCJA INNE NIŻ WSZYSTKIE W KLASIE IIIA Wielka Mała Historia Patriotyczny pokaz mody CODE WEEK KLASA 3A Dzień Papieski Ślubujemy! "Spieszmy się kochać ludzi..." kl. 2 u warszawskich strażaków Konkurs „Stworaki Potworaki” Rekord dla Niepodległej UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Tydzień dla Niepodległej Warsztaty piernikowe Z włóczką Ci do twarzy Zbiórka żywności dla zwierząt Kolędowanie klas Ib i Ic Mikołajki Projekt SMS Kulisy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Jasełka 2018 Klasy gimnazjalne w Teatrze 13 Jestem wzorowym uczniem Być jak Ignacy Walentynkowy projekt klas 8 Warszawska Syrenka Z plecakiem przez świat Teatrzyk kukiełkowy pt. „Brzydkie kaczątko” Głoskowe rymowanki Szkolenie Fundacji Wiewiórki Julii „Bonjour Paris” Paraolimpiada 2019 Projekt klasowy pt. „Dbam o zdrowie” klasy Ib „Dotknąć Równika” Euroweek Sensoplastyka Matematyka z klasą

Wydarzenia 2018/19

Z plecakiem przez świat

Projekt gimnazjalny ,,Z plecakiem przez świat”.

Dnia 15 marca 2019r. klasa IIIB gimnazjum zaprezentowała efekty zrealizowanego pod opieką wychowawczyni p. Elżbiety Kot projektu gimnazjalnego ,,Z plecakiem przez świat”. Odbyły się trzy spotkania prezentacyjne, w których udział wziął pan dyrektor Marek Tarwacki, nauczyciele oraz uczniowie najstarszych klas: 7a, 7b, 8a, 8b, 3A gimnazjum. Oto, jak uczniowie IIIB wprowadzali widownię w temat przedsięwzięcia:

,,Nasza klasa od poprzedniego roku szkolnego pracowała nad projektem pt. ,,Z plecakiem przez świat". W ramach projektu naszym zadaniem było opracowanie produktu turystycznego. Czym jest produkt turystyczny?

Produkt turystyczny jest to kompleksowa oferta podróży. Nie oznacza jedynie zaplanowania trasy z jednego punktu do kolejnego, ale obejmuje także rezerwację hoteli, lotów, atrakcji turystycznych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zaplanowanie wyżywienia oraz wszelkich innych usług potrzebnych do realizacji danej podróży. I to wszystko razem tworzy dopiero produkt turystyczny.

W celu realizacji projektu podzieliliśmy się na kilkuosobowe zespoły, a każdy zespół wybrał kraj, po którym chciał odbyć wirtualną podróż. Na liście znalazły się: Turcja, Tunezja, Anglia, Chorwacja, Portugalia, Francja, Maroko.

Wyjazdy, które zaplanowaliśmy musiały się zgadzać z realistycznymi cenami i dostępnością w wybranym terminie. Musieliśmy zwrócić uwagę na ceny poszczególnych składowych wyjazdu, jak również na przepisy związane z paszportem, visami, szczepieniami i ubezpieczeniem zdrowotnym. Ostatnim krokiem było podsumowanie wszelkich kosztów, żeby jak najdokładniej oszacować potrzebny budżet.

Wszelkich informacji szukaliśmy na stronach biur podróży, blogach turystycznych, stronach polskich jak i angielskojęzycznych, czytaliśmy opinie podróżników na licznych forach internetowych. Niezbędnym narzędziem okazała się mapa oraz przewodniki turystyczne.

Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji stworzyliśmy prezentacje naszych produktów turystycznych, Zapraszamy do uważnego zapoznania się z nimi”.

anglia.pptx

Chorwacja.pptx