Nawigacja

Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c Jasełka 2017 Razem możemy więcej! klasy 1 w MH Przedłużamy świąteczny czas. WOŚP 2018 mateMAGIKa 2018 Warszawska Syrenka Światowy dzień liczby π Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne Rusza 2. Debata Oksfordzka Klasy 1 w Ratuszu Kodowanie Na Dywanie Pokazy fizyczno-chemiczne Wiosna w Wymysłach Debata oksfordzka 2018 Światowy dzień Zespołu Downa Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską Gra miejska z udziałem klasy VIa DZIEŃ ZIEMI 2018 Wizyta specjalistów z Finlandii Pudełko zwane wyobraźnią… Warsztaty z Pierwszej Pomocy Ozobot w klasie IIA Spotkanie z aktorami Teatru Trzynastka Gminny konkurs przyrodniczy Warsztaty ogrodnicze w klasach pierwszych Klasa 1a w Planetarium Święto Konstytucji 3 Maja Paraolimpiada w Legionowie Święto Gminy Wieliszew 2018 Klasy I w Muzeum Etnograficznym Ciao Italia! Projekt „Uczymy się od siebie” Uniwersytet Dziecięcy Dyplom uznania

Wydarzenia 2017/18

Ciao Italia!

29 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół w Łajskach odbył się już drugi szkolny plastyczno-językowy konkurs miniatur. Tegoroczna edycja konkursu nosiła nazwę „Ciao Italia” i dotyczyła Włoch.

W konkursie brało udział 47 uczestników z klas 4-7. Zadaniem uczestników było jak najdokładniej odwzorować zabytek bądź symbol Włoch wybrany z listy piętnastu obiektów takich jak: Koloseum w Rzymie, Panteon, Krzywa Wieża w Pizie, a następnie opisać go krótko po polski i angielsku

Wystawa była zwiedzana kolejno przez wszystkie klasy. Oglądającym była puszczana wspaniała prezentacja na temat zabytków Włoch, zrobiona w całości po angielsku przez Milenę Hochmut, Marcina Woźniaka i Jakuba Ojdanę. Wystawa została udokumentowana w formie reportażu zdjęciowego oraz krótkiego filmu.

Wystawiono 29 prac. Wszystkie z nich zostały starannie wykonane oraz znakomicie opisane, jednak uhonorowane zostały 3 prace, otrzymując miejsca na podium tj.:

 I miejsce – gondola wenecka autorstwa Cesii Giovanini z klasy 6b

II miejsce – Plac Św. Piotra w Rzymie autorstwa Ali Kiełbasińskiej z klasy 4

III miejsce – Ponte Vecchio z Florencji autorstwa Igi Zduńczyk z klasy 6b

Wyróżnione zostały również prace Zuzi Kozar i Oli Malanowskiej za maskę karnawałową, Filipa Kopczyńskiego i Piotra Bogusławskiego za Krzywą Wieżę w Pizie, Leny Szymanowskiej, Wiktorii i Ady Bartoszkiewicz za Krzywą Wieżę w Pizie, Zuzanny Pogorzelskiej za Most Ponte Vecchio oraz Natalii Walkiewicz za gondolę wenecką.

Za pierwsze trzy miejsca zostały przewidziane nagrody książkowe oraz karty upominkowe, osoby wyróżnione otrzymały albumy książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia.

Prace były oceniane przez jury, w których skład wchodziły Ewa Grzymała -wicedyrektor, Elżbieta Kot (nauczycielka języka ang.), Anna Miętek (n-l plastyki), Justyna Wancerz-Kołaczek (n-l j. ang.), Weronika Rakowska (uczennica kl. 2 gim.).

Jury oceniało prace w pięciu kategoriach: zgodność  z oryginałem, jakość i oryginalność wykonania, wkład pracy, ocena tabliczki znamionowej po angielsku oraz ogólny odbiór całości.

Wystawa zebrała mnóstwo pozytywnych opinii. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję.

Olgierd Jeziorski 2GB

Fotorelacja tutaj

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć