Nawigacja

Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c Jasełka 2017 Razem możemy więcej! klasy 1 w MH Przedłużamy świąteczny czas. WOŚP 2018 mateMAGIKa 2018 Warszawska Syrenka Światowy dzień liczby π Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne Rusza 2. Debata Oksfordzka Klasy 1 w Ratuszu Kodowanie Na Dywanie Pokazy fizyczno-chemiczne Wiosna w Wymysłach Debata oksfordzka 2018 Światowy dzień Zespołu Downa Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską Gra miejska z udziałem klasy VIa DZIEŃ ZIEMI 2018 Wizyta specjalistów z Finlandii Pudełko zwane wyobraźnią… Warsztaty z Pierwszej Pomocy Ozobot w klasie IIA Spotkanie z aktorami Teatru Trzynastka Gminny konkurs przyrodniczy Warsztaty ogrodnicze w klasach pierwszych Klasa 1a w Planetarium Święto Konstytucji 3 Maja Paraolimpiada w Legionowie Święto Gminy Wieliszew 2018 Klasy I w Muzeum Etnograficznym Ciao Italia! Projekt „Uczymy się od siebie” Uniwersytet Dziecięcy Dyplom uznania

Wydarzenia 2017/18

Zielona szkoła klas 7

W dniach 18-21.09.2017 r. klasa 7b i 7a pojechała do Wrocławia na zieloną szkołę. We Wrocławiu pierwszego dnia zwiedzaliśmy Stare Miasto z Rynkiem Głównym i Ratuszem Staromiejskim. Udaliśmy się również na Uniwersytet Wrocławski i oglądaliśmy Aulę Leopoldina i Wieżę Matematyczną. Zwiedzając Wrocław braliśmy udział w poszukiwaniu krasnali. Bardzo podobała nam się Panorama Racławicka, która zachwycała swoim realistycznym obrazem bitwy pod Racławicami. Zmęczeni, ale i pełni wrażeń, udaliśmy się na wypoczynek do Zieleńca.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Kudowę Zdrój, piliśmy wodę mineralną w Parku Zdrojowym i spacerowaliśmy po mieście. Byliśmy również w Parku Narodowym Gór Stołowych a tam wchodziliśmy na Szczeliniec Wielki, czyli najwyższy szczyt Gór Stołowych. Było tam bardzo dużo schodów i tylko nieliczni zdołali je policzyć.

Kolejnego dnia zwiedzaliśmy pojechaliśmy do Czech i tam zwiedzaliśmy Skalne Miasto. Udaliśmy się też w rejs łódką po górskim, międzyskalnym jeziorku. Łódka nazywała się ,,Tytanic 2’’ a przewodnik w bardzo ciekawy i zabawny sposób opowiadał o tajemnicach czeskich skał.

Ostatniego już dnia zwiedzaliśmy Centrum Poznawcze w Hali Stulecia we Wrocławiu a później poszliśmy do Ogrodów Japońskich oraz oglądaliśmy grającą fontannę. Na sam koniec wycieczki zwiedziliśmy wrocławskie Afrykarium oraz mieliśmy spacer po największym ogrodzie zoologicznym. Wycieczka była bardzo ciekawa i wszystkim się podobała. Przywieźliśmy z niej dużo, ciekawych pamiątek i miłych wspomnień.

                                                                                                          Wiktoria Kwiatkowska, kl. 7b

 

zdjęcia tutaj

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć