Nawigacja

Gimnazjaliści na Okęciu

 18 maja 2016 roku młodzież z Gimnazjum w Łajskach  zwiedziła niezwykle interesujące miejsce w Warszawie – Lotnisko im. Fryderyka Chopina.
Powitała nas, oprowadziła i wspaniale opowiadała o lotnisku pani Anna Majewska, która bardzo szybko zyskała naszą sympatię i zainteresowanie.
Zwiedziliśmy nowoczesny Terminal, halę odlotów i przylotów, przeszliśmy przez dokładną kontrolę bezpieczeństwa. Okrążyliśmy teren lotniska, przejechaliśmy nieopodal pasów startowych, przyjrzeliśmy się pracy osób przygotowujących samoloty do startu. Rozmawialiśmy z sokolnikiem, który opowiedział o niesamowitej pracy z ptakami – podziwialiśmy harmonię między sokołem Sanchezem a panem Łukaszem.
Mieliśmy możliwość wejścia do najnowocześniejszego wozu straży pożarnej. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak ważną i trudną pracę mają panowie technicy odpowiedzialni za płytę lotniska.
Wycieczka była wspaniała.  Dowiedzieliśmy się, jaką organizacją jest lotnisko, jak bardzo muszą być zaangażowani wszyscy pracownicy, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę pasażerów.
Polecamy wszystkim zwiedzanie lotniska w Warszawie.
Pani Ani Majewskiej bardzo, bardzo dziękujemy, bo sprawiła, że pobyt na lotnisku był niezwykle udany.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć