IV Konferencja 2012

W dniach 22-23 listopada br. w naszej szkole odbyła się  IV konferencja pt: "Sztuka włączania", której celem było przedstawienie i omówienie najważniejszych kwestii związanych z edukacją włączającą.

Wśród wielu znamienitych gości pojawili się Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Tadeusz Sławecki, Zastępca Dyrektora Departamentu Zwiększania Szans Edukacyjnych pani Joanna Wrona oraz prezes stowarzyszenia "Razem Dla Niepełnosprawnych" pan Marek Książek. Wielu ze zgromadzonych osób bardzo pochlebnie wypowiadało się o naszej inicjatywie oraz podkreślało konieczność zmian w polskiej edukacji. W ramach spotkania odbyły się wykłady i panele dyskusyjne na temat: etyka i jej rola w pedagogice; edukacja włączająca w masowej szkole; rodzice w edukacji włączającej; rola asystenta w masowej szkole; instytucja wspierające edukację włączającą w masowej szkole; edukacja włączająca jedną ze ścieżek edukacji.

Pierwszy dzień zakończony był spektaklem "Belfer" w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka, który z przymrużeniem oka pokazał na scenie 'wypalenie zawodowe' pewnego francuskiego nauczyciela literatury. Po wyśmienitym przedstawieniu odbyła się uroczysta kolacja, na której dyskusji nie było końca. Ponad to drugiego dnia odbyły się warsztaty mające na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z zaburzeniami z zakresu integracji sensorycznej i terapią z nimi związaną, działaniem kolorem w pracy z uczniem, logopedią i muzykoterapią. Niestety tak krótki czas pozwala tylko na ukazanie cząstki szerokiego zagadnienia jakim jest edukacja włączająca. Jednak sukces takich inicjatyw i zainteresowanie spotkaniem jeszcze bardziej mobilizuje do miejmy nadzieję kolejnej konferencji.

Więcej zdjęc z konferencji znajduje się w zakładce Album fotograficzny