ORKIESTRA DĘTA fb

Świat Nikiforów 2010

9 maja orkiestra dęta z naszej szkoły złożona z uczniów klasy piątej miała zaszczyt otworzyć swoim występem

galę rozdania nagród w konkursie "Świat NIKIFORÓW" 2010.

„Świat Nikiforów” to coroczny konkurs plastyczny przeznaczony dla pełnoletnich i uzdolnionych osób niepełnosprawnych. Celem konkursu jest propagowanie terapii przez sztukę oraz wyłonione szczególnie utalentowanych twórców. Była to już V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świat NIKIFORÓW”. Stanowi on najbardziej medialny element wieloletniego programu społecznego „NIKIFORY” realizowanego przez Fundację Wspólna Droga – United Way Polska, jednocześnie gospodarza uroczystości. Uroszystość odbyła się w Akademi Sztuk Pięknych w Warszawie.

Po występie orkiestry rozpoczynającym galę, wystapił dyrektor naszej szkoły Marek Tarwacki, który w skrócie przedstawił ideę Edukacji Włączającej realizowanej w naszej szkole już od kilku lat. Przedstawił również zgromadzonym gościom jak doszło do powstania pierwszej w Polsce KLASY ORKIESTRY DĘTĘJ, oraz jak ta orkiestra funkcjonuje.

Potem nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień dla niepełnosprawnych artystów oraz ich opiekunów. Orkiestra oczywiście brała udział w całej uroczystości już jako widzowie. Mogliśmy równieć obejrzeć wszystkie nagrodzone prace. Nagrodzono 20 laureatów wyłonionych w dwuetapowym konkursie spośród 442 nadesłanych prac z ponad 200 Warsztatów Terapii Zajęciowej z całej Polski. Artyści startowali w kategoriach „To mój świat” oraz „Święta Bożego Narodzenia”

Na zakończenie wystąpił znany polski muzyk, kompozytor i wokalista Tadeusz Woźniak, wraz z rodziną – żoną oraz synem Filipem. Jego krótki występ spotkał się z ogromnymi brawami ze strony publiczności, a nasi uczniowie włączyli się do śpiewania dobrze nam znanej piosenki "Smak i zapach pomarańczy". Po zakończeniu gali odbyła się wystawa prac laureatów.