ORKIESTRA DĘTA fb

WOŚP 2016

10 stycznia, pierwsza niedziela 2016 roku. Wyjątkowy dzień w kalendarzu dla niektórych uczniów Zespołu Szkół w Łajskach. Tego dnia grupa wolontariuszy reprezentująca szkołę w Łajskach uczestniczyła w 24. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod patronem Legionowskiego sztabu.

Dzień zaczęli od kameralnego koncertu orkiestry dętej oraz batucady w  Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Będąc w świątecznym nastroju orkiestra zagrała repertuar składający się z kilku kolęd oraz hymnu WOŚPu, aby nikt nie zapomniał w jakim celu się zgromadzono w tym miejscu. Po wyjątkowo udanym występie na scene weszła batucada i odegrała swoją sambę. Swoimi brazylijskimi dźwiękami porwała do tańca kilkoro osób z tłumu. Po bardzo udanym koncercie ekipa z Łajsk wróciła do szkoły, ale dla niektórych to nie był koniec pracy w tym dniu. Grupa ochotników z klas drugich i trzecich gimnazjum, która zgłosiła się do wolontariatu dopiero zaczęła swój dzień. Od południa do godziny 17.30 dzielnie chodzili po okolicach Wieliszewa, Legionowa i zbierała pieniądze na ten szczytny cel jakim jest WOŚP. Z każdą godziną ich puszki stawały się coraz cięższe, a uśmiech nie schodził nikomu z twarzy. Niskie temperatury nie były im straszne, gdyż w głębi wiedzieli, że to co robią jest dobre i pomoże innym.

Było to wyjątkowe przeżycie dla każdego ucznia, obserwowanie jak ludzie potrafią rezygnować z własnych przyjemności, by podarować chociażby grosz na cel charytatywny. Nikt z wolontariuszy na pewno nie zapomni tego dnia na bardzo długo!

Maja Kosińska