Europejski Dzień Języków VI Sportowa Paraolimpiada pod Dębami w Ostrówku Otwarcie Szkolnego Ogrodu Botanicznego LEKCJA INNE NIŻ WSZYSTKIE W KLASIE IIIA Wielka Mała Historia Patriotyczny pokaz mody CODE WEEK KLASA 3A Dzień Papieski Ślubujemy! "Spieszmy się kochać ludzi..." kl. 2 u warszawskich strażaków Konkurs „Stworaki Potworaki” Rekord dla Niepodległej UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Tydzień dla Niepodległej Warsztaty piernikowe Z włóczką Ci do twarzy Zbiórka żywności dla zwierząt Kolędowanie klas Ib i Ic Mikołajki Projekt SMS Kulisy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Jasełka 2018 Klasy gimnazjalne w Teatrze 13 Jestem wzorowym uczniem Być jak Ignacy Walentynkowy projekt klas 8 Warszawska Syrenka Z plecakiem przez świat Teatrzyk kukiełkowy pt. „Brzydkie kaczątko” Głoskowe rymowanki Szkolenie Fundacji Wiewiórki Julii „Bonjour Paris” Paraolimpiada 2019 Projekt klasowy pt. „Dbam o zdrowie” klasy Ib „Dotknąć Równika” Euroweek Sensoplastyka Matematyka z klasą

Wydarzenia 2018/19

"Spieszmy się kochać ludzi..."

„ Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

30 października 2018 roku w ramach corocznych obchodów z okazji Święta Zmarłych,  uczniowie 3 klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im .St. Moniuszki w Łajskach z inicjatywy pana Roberta Krzyżek i z pomocą pani Niny Przyłuskiej, nauczycieli religii naszej szkoły, uczestniczyli w akcji sprzątania grobów, oraz upamiętnienia wszystkich zmarłych, oraz zmarłych poległych w obronie Naszej Ojczyzny, na Cmentarzu Komunalnym w Legionowie.

Uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję sprzątania grobów, między innymi poprzez mycie pomników poległych żołnierzy, sprzątanie opuszczonych, zaniedbanych mogił. Coroczne wyjście na cmentarz z uczniami  ma  na celu wychowywanie młodzieży do wartości religijnych takich jak: szacunek i pamięć  wobec osób zmarłych, wychowanie do patriotyzmu, pamięć  o poległych za Naszą Ojczyznę, przybliżenie młodzieży  prawdziwych bohaterów narodowych jako wzorów do naśladowania. Pozostaje mieć nadzieję, że ta coroczna akcja i jej podobne przyczynią się do wychowywania naszej młodzieży w przyszłości do wartości chrześcijańskich i patriotycznych.

Robert Krzyżek