Europejski Dzień Języków VI Sportowa Paraolimpiada pod Dębami w Ostrówku Otwarcie Szkolnego Ogrodu Botanicznego LEKCJA INNE NIŻ WSZYSTKIE W KLASIE IIIA Wielka Mała Historia Patriotyczny pokaz mody CODE WEEK KLASA 3A Dzień Papieski Ślubujemy! "Spieszmy się kochać ludzi..." kl. 2 u warszawskich strażaków Konkurs „Stworaki Potworaki” Rekord dla Niepodległej UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Tydzień dla Niepodległej Warsztaty piernikowe Z włóczką Ci do twarzy Zbiórka żywności dla zwierząt Kolędowanie klas Ib i Ic Mikołajki Projekt SMS Kulisy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Jasełka 2018 Klasy gimnazjalne w Teatrze 13 Jestem wzorowym uczniem Być jak Ignacy Walentynkowy projekt klas 8 Warszawska Syrenka Z plecakiem przez świat Teatrzyk kukiełkowy pt. „Brzydkie kaczątko” Głoskowe rymowanki Szkolenie Fundacji Wiewiórki Julii „Bonjour Paris” Paraolimpiada 2019 Projekt klasowy pt. „Dbam o zdrowie” klasy Ib „Dotknąć Równika” Euroweek Sensoplastyka Matematyka z klasą

Wydarzenia 2018/19

VI Sportowa Paraolimpiada pod Dębami w Ostrówku

Sport to podstawa i dobra zabawa!

26 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach po raz czwarty potwierdzili wysoką sprawność fizyczną podczas VI Paraolimpiady pod Dębami w Ostrówku. Szesnastoosobowa reprezentacja szkoły wraz z asystentami oraz kierownikiem wyjazdu, Panem Aleksandrem Miętkiem wzięła udział w zawodach sportowych organizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku.

W tym roku pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w Paraolimpiadzie wystartowało ok. 210 uczestników z 17 placówek. Paraolimpiada skierowana była do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Święto rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku, Pani Sylwia Kielczuk, która przywitała wszystkich gości i życzyła wielu sukcesów podczas rozgrywanych zawodów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała przedstawicielka Policji Rzecznej, Pani Komisarz Kinga Czerwińska, której towarzyszyła maskotka-kapitan Wyderka.

Zawody otworzył symboliczny bieg Niepodległości zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Sportowcy wzięli udział w licznych rozgrywkach, min. biegach przełajowych, rzutach piłką lekarską, rzutach do tarczy oraz strzałach piłką do bramki. Ciekawe konkurencje sportowe, zabawy przy muzyce, smaczny poczęstunek, a przede wszystkim wspaniała atmosfera panująca podczas imprezy na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Nasi uczniowie zgodnie z ubiegłoroczną obietnicą nie próżnowali i dzięki systematycznym treningom wrócili do domów z „workiem sukcesów”, czego dowodem są pamiątkowe medale, dyplomy, liczne upominki oraz drużynowy puchar. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

„Wiwat ruch - w zdrowym ciele zdrowy duch!”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia! VI Sportowa Paraolimpiada pod Dębami w Ostrówku .

Do zobaczenia za rok.

Agnieszka Kuśmirek