Wydarzenia 2011/12

Spektakl KRÓLEWNA ŚNIEŻKA

KILKA SŁÓW O „KRÓLEWNIE ŚNIEŻCE” WYSTAWIONEJ 17. LISTOPADA 2011 ROKU
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ST. MONIUSZKI W ŁAJSKACH

Życie dorosłych ludzi jest skomplikowane. Planują wiele rzeczy, spotkań, mają dużo pracy. Niespodziewanie dowiadują się, że plany na jeden dzień trzeba zmienić. Nie jest to łatwe….
Ja także zmieniłam zupełnie swoje czwartkowe popołudnie, 17.11.2011, aby zobaczyć przedstawienie „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA” w reżyserii Agnieszki Ryślińskiej w naszej szkole. Nie żałuję! Spędziłam  czas wspaniale, to było wyjątkowe, profesjonalne przedstawienie.

Oczywiście najbardziej zachwyciła mnie gra aktorów:

• Króla – Filip Woźniak

• Królowej – Kuba Kozar
   (brawo za odwagę i dojrzałe podejście do aktorstwa)

• Królewny Śnieżki – Ola Grzymała
   (taka delikatna, ładna  i dobra)

• Myśliwego – Maja Kosińska
(niski głos i zdecydowanie , super)

• Zwierciadła – Zuzia Stabach
(niby jest, niby Jej nie ma !!!)

• Służącej – Ola Stabach
(posłuszna, trochę przestraszona, cudnie!)

• Ptaszków – Julka Kępka, Maja Andrzejczyk, Paulina Mięgoć
(cudne stroje)

• Królewicza – Jakub Deptuła
(najlepszy strój z epoki!)

• Siedmiu Krasnoludków – debiut teatralny !
      1. Mędrek –Kuba Sołtys
      2. Apsik – Sylwia Tomsia
      3. Śpioszek – Magda Staniak
      4. Gburek – Maja Krajewska
      5. Wesołek –Patrycja Smolińska
      6. Gapcio – Kinga Szymczyk
      7. Nieśmiałek – Sandra Skrzypczak

• Narratorów – Julka Smolińska i Zosia Stafiej

• Pisarza – Konrad Godzina

• Złej Królowej przemienionej w Czarownicę – Oliwia Warnel
(jak taka mała, drobna Istota może kumulować w sobie tyle energii, siły, mocy głosu ?!
Oliwko „trzymam kciuki” , rozwijaj swój talent aktorski!)

Scenografia, muzyka były świetnym dopełnieniem spektaklu.

Ponieważ przyprowadziłam dwójkę sześciolatków, cieszyłam się, że scenariusz nie odbiegał od prawdziwej fabuły stworzonej przez braci Grimm. Dzieci śledziły z zapartym tchem co stanie się z Królewną Snieżką , dorośli mogli wyłapać żarty, dygresje do współczesnego życia.
Obyśmy jak najczęściej mogli podziwiać pracusiów z Koła Teatralnego i wysiłek Pani Agnieszki Ryśliński
ej.

Virginia Stafiej
nauczycielka j. angielskiego
(mama 3 dzieci uwielbiających baśnie Braci Grimm)

„Królewna Śnieżka”

Dnia 17.  listopada 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach odbyło się przedstawienie. Nosiło ono tytuł „Królewna Śnieżka”. Bardzo mi się podobało. Dzieci z kółka teatralnego wykazały się świetnym aktorstwem. Być może któreś z nich będzie aktorem w przyszłości? Najbardziej podobała mi się rola złej czarownicy, ale nie tylko ona tak dobrze grała. Prawie wszystkie dzieci mówiły z naprawdę dużym wigorem. Przedstawienie było momentami smutne, a momentami zabawne. Smutne np. wtedy, gdy Królewna Śnieżka ugryzła zatrute jabłko, a zabawne np. wtedy, gdy powiedziała, że może wysłać e-maila (a były to dawne czasy). Bardzo podobały mi się także ciekawe stroje aktorów. Wyglądały jak z tamtej epoki.        Chciałbym obejrzeć więcej przedstawień z udziałem tych uczniów. Mimo, że byłem w szkole, czułem się jak w prawdziwym teatrze.

Kajetan Stafiej, uczeń klasy 4a

SP Nr 8 w Legionowie