Wydarzenia 2011/12

Wizyta Ernesta Brylla

WIZYTA ERNESTA BRYLLA

Dnia 25 października powiększył się krąg przyjaciół szkoły. Odwiedził na wybitny polski pisarz pan Ernest Bryll. Dzieci przywitały gościa piosenką przy fortepianie Tadeusza Woźniaka Włóczykije, by następnie spotkać się z nim w Sali gimnastycznej. Tam dzieci zadawały pytania dotyczące życia i twórczości poety. Po potkaniu z dziećmi Ernest Bryll przechadzał się po korytarzach szkolnych szukając natchnienia do nowej sztuki teatralnej.

Spotkanie z poezją

28. października 2011 roku naszą szkołę odwiedził Ernest Bryll. Jest on wybitnym poetą, prozaikiem, dramatopisarzem oraz… tłumaczem. Mało osób wie, że był dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Londynie, a nawet ambasadorem RP w Irlandii.  Wszystkim spodobało się to, że chętnie odpowiadał na nasze (często kłopotliwe) pytania. Niestety, nie mogliśmy porozmawiać z panem Bryllem tak długo, jak chcieliśmy, ponieważ ograniczał nas czas wizyty.

Poeta w swojej wypowiedzi wyraził uznanie dla funkcjonowania w naszej szkole edukacji włączającej, która pozwala dzieciom z dysfunkcjami integrować się z w pełni sprawnymi rówieśnikami. Docenił również to, że u nas (jedynej takiej szkole w kraju) istnieje orkiestra dęta. Poprzez grę na instrumentach, ćwiczymy używanie prawie wszystkich zmysłów jednocześnie, co bardzo rozwija.

Pan Ernest Bryll obiecał odwiedzić naszą szkołę ponownie, tym razem na dłużej. To spotkanie wspominamy bardzo miło, z niecierpliwością czekamy na kolejne!!!

Wiktoria Więch kl. 6a

Więcej w zakładce Album Fotograficzny/Wizyta Ernesta Brylla