2017/18

Ogarnij Inżynierię

Innowacyjny program edukacyjny

                Od października bieżącego roku w naszej szkole klasy 4 biorą udział w bezpłatnym, modułowym programie dla szkół podstawowych „Ogarnij Inżynierię” .

Ten innowacyjny program edukacyjny łączy inżynierię i technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki i jest powiązany z założeniami edukacji STEAM (interdyscyplinarne podejście łączące przyrodę, technikę, inżynierię, sztukę i matematykę).

                Na zajęciach w ramach modułu podczas poznawania różnych aspektów pogody uczniowie stworzą własne termometry i skale pomiarowe. Skonstruują urządzenia do pomiaru wilgotności a także wiatromierze i wiatrowskazy , służące do rejestrowania prędkości i kierunku wiatru. Dowiedzą się, czym są zielone dachy, jaki mają wpływ na klimat i środowisko, następnie stworzą budynki z tradycyjnymi i zielonymi dachami, żeby porównać  ich właściwości. Technologia druku 3D jest wkomponowana w cały moduł.

                Na uczniów czekają interesujące lekcje, które na pewno wielu z nich zainspirują do dalszego pogłębiania wiedzy i umiejętności w dziedzinie inżynierii.                    

                                                                                                                                                             Iwona Banaszek

Zdjęcia z projektu tutaj

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć