Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c Jasełka 2017 Razem możemy więcej! klasy 1 w MH Przedłużamy świąteczny czas. WOŚP 2018 mateMAGIKa 2018 Warszawska Syrenka Światowy dzień liczby π Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne Rusza 2. Debata Oksfordzka Klasy 1 w Ratuszu Kodowanie Na Dywanie Pokazy fizyczno-chemiczne Wiosna w Wymysłach Debata oksfordzka 2018 Światowy dzień Zespołu Downa Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską Gra miejska z udziałem klasy VIa DZIEŃ ZIEMI 2018 Wizyta specjalistów z Finlandii Pudełko zwane wyobraźnią… Warsztaty z Pierwszej Pomocy Ozobot w klasie IIA Spotkanie z aktorami Teatru Trzynastka Gminny konkurs przyrodniczy Warsztaty ogrodnicze w klasach pierwszych Klasa 1a w Planetarium Święto Konstytucji 3 Maja Paraolimpiada w Legionowie Święto Gminy Wieliszew 2018 Klasy I w Muzeum Etnograficznym Ciao Italia! Projekt „Uczymy się od siebie” Uniwersytet Dziecięcy Dyplom uznania

Wydarzenia 2017/18

Paraolimpiada 2017

Wszyscy jesteśmy zwycięzcami

 

27 września po raz trzeci z rzędu reprezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łajskach wzięła udział w Sportowej Paraolimpiadzie Pod Dębami, która w tym roku obchodziła swój piąty jubileusz. Inicjatorem i kierownikiem wyjazdu był nauczyciel w-f, pan Paweł Kuna, a Paraolimpijczykom towarzyszyli asystenci. 
            Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku, natomiast Współorganizatorem Powiat Wołomiński. Tradycyjnie zmagania miały miejsce na boisku "Orlik" należącym do Organizatora, na którym zawodników przywitała dyrektor placówki, pani Sylwia Kielczyk.
            Wydarzenie z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników, w tym roku osiągnęło rekordową liczbę 286 osób. Dużo? Nie, jeśli wziąć pod uwagę niesamowity klimat panujący pomiędzy zawodnikami. Pomimo olbrzymich emocji towarzyszących sportowej rywalizacji, każdy z nich doskonale znał zasady gry fair play, nie zabrakło aktów życzliwości i szerokich uśmiechów.
              Uczestnicy próbowali swoich sił w sześciu konkurencjach: rzut woreczkiem do hula hop, rzut piłką lekarską na odległość, rzut piłką do kosza, prowadzenie piłeczki do unihokeja, bieg przełajowy, szukaliśmy też godnego następcy króla strzelców - Roberta Lewandowskiego podczas strzałów do bramki. Żadna z tych konkurencji nie przebiegłaby tak sprawnie, gdyby nie pomoc uczynnych wolontariuszy. Atmosferę zawodów podkręcała płynąca z głośników motywacyjna muzyka i głosy komentatorów sportowych. Każdy chętny sportowiec mógł także przybrać barwy wojenne przy stoliku zajmującym się malowaniem twarzy, spędzić czas na rozmowie z sympatycznymi olimpijskimi maskotkami - Kazkiem i Panem Wydrą, czy zatańczyć szalony taniec wraz z kolorowym animatorem. Na uczestników czekał także pokaz umiejętności strażackich. Pyszne przekąski zapewnione przez sponsorów wydarzenia w postaci kiełbasek z grilla, grochówki, popcornu czy waty cukrowej pomogły naładować baterie naszym strudzonym zawodnikom. O porządek i bezpieczeństwo zabawy zadbała Policja wraz ze służbą medyczną.
        Ukoronowaniem zawodów było nagrodzenie wszystkich Paraolimpijczyków dyplomami, medalami, nagrodami rzeczowymi oraz pucharami.
            Reprezentacja z Łajsk opuściła zawody z uśmiechami na twarzach, cudownymi wspomnieniami i poczuciem spełnionej misji. W tym miejscu cała drużyna pragnie uprzedzić, że już rozpoczęła przygotowania do kolejnej edycji Sportowej Paraolimpiady Pod Dębami!  


                                                                                                                        Kinga Szcześniak

 

Zdjęcia tutaj

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć