Spotkania ze sztuką

Koncert harfowy - Anna Sikorzak Olek

Spotkanie ze sztuką z okazji Dnia Babci i Dziadka

„Spotkanie ze sztuką” cyklicznie organizowane przez naszą szkołę oraz Stowarzyszenie Aktywni dla Łajsk są zawsze wyjątkowe, bo wyjątkowi są goście przez nas zapraszani. Piękny koncert dał u nas Tadeusz Wożniak z rodziną (żoną Jolantą Majchrzak i synem Piotrem Woźniakiem), Sławomir Kulpowicz – pianista jazzowy, Anna Adamko – solistka Teatru Wielkiego w Warszawie, Filip Saffray – skrzypek, Łucjan Sokołowski – solista Teatru Wielkiego.

Tym razem mieliśmy przyjemność słuchania koncertu harfowego wykonanego przez solistkę instrumentalistkę Annę Sikorzak-Olek współpracującą z Orkiestrą Polskiego Radia. Pięknie brzmiały utwory Jerzego Fryderyka Haendla, poprzez utwory kompozytorów piszących na harfę. W pamięci słuchaczy zapadły wariację, które pokazywały wszelkie możliwości techniczne harfy.

Recital Anny Sikorzak-Olek zabrzmiał w drugiej części spotkania. Pierwsza cześć spotkania była poświęcona Babciom i Dziadkom, którzy bardzo licznie przybyli do naszej szkoły, a 21 i 22 stycznia obchodzili swoje święto. Zaprosiliśmy również mieszkańców „Domu Złota Jesień” w Łajskach.

Uczniowie klasy II pokazali ciekawy i wzruszający program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń Ewy Grzymały i Iwony Banaszek z piękną oprawą muzyczną przygotowaną przez nauczycielkę muzyki Justynę Niegierysz.

Dziadkowie z zachwytem oglądali swoich wnuków w przedstawieniu pt. „Zielony Kapturek”. Brzmiały też słowa podziękowania, wdzięczności oraz wielkiej miłości wypowiadane przez dzieci, które po uroczystości obdarowali swoich Dziadków upominkami własnoręcznie wykonanymi. W przerwie Dyrektor Szkoły Marek Tarwacki zaprosił wszystkich na poczęstunek. Szczęśliwi i wzruszeni Dziadkowie to największa dla dzieci i dla nas nagroda.

Imprezy wielopokoleniowe wpisały się na stałe do tradycji naszej szkoły.