Plan imprez szkolnych Sprzątanie Świata “Rhyme on time” - warsztaty Bajkoterapia Zielona Szkoła klas 6 Międzynarodowa konferencja WIZYTA POLICJANTÓW W NASZEJ SZKOLE Szkoła innym okiem:) Warsztaty w Arenie Jesienne sowy PoZdro! „Kocham Cię, Polsko!” Klasy 5 w Muzeum Archeologicznym Święto Niepodległości Ogarnij Inżynierię Klasa 6b w Muzeum Neonów Dzień pluszowego misia KLASOWY DRUŻYNOWY TURNIEJ MATEMATYCZNYW KLASIE 3B Wycieczka do Muzeum Narodowego Zbiórka na schronisko Gminny konkurs poezji AKTYWNA KL. 2 C Dni Osób Niepełnosprawnych Debata Szkolna 2017 „Wylosuj Anioła” Jasełka 2016 WOśP 2017 Mistrzowie unihokeja "Countries of the British Island and Ireland" MateMAGIKa "Wiosna, ach to Ty..." "Sporty dla wszystkich..." Poziom sprawności fizycznej SKS Sztuka na talerzu Młody Bohater Trzymaj Formę Wycieczka do Muzeum Literatury

Wydarzenia 2016/17

WIZYTA POLICJANTÓW W NASZEJ SZKOLE

W dniu 18 października 2016 r. w Zespole Szkół w Łajskach klasy pierwsze gościły wspaniałych gości - Policjantów. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze, o prawidłowym podróżowaniu w aucie oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie ,,Edukacyjnego Wozu Policyjnego” oraz przyniesionych przez naszych gości  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, mundur oraz dokładnie obejrzeć kajdanki.
Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.