Wydarzenia 2009/10

DZIEŃ PAPIESKI

"Jan Paweł II - Papież Wolnosci" to hasło tegorocznego, dziewiątego już Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy 16 pażdziernika 2006 r. Rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża w naszej szkole miala szczególny charakter. Z tej okazji odbyła się piękna akademia zorganizowana przez panie Małgorzatę Ekiert-Kościnską i Annę Kołodziejską, ich wychowanków i uczniów klas starszych.

Na początku mali aktorzy zaprezentowali program, dotyczący trwającej 31 lat posługi papieskiej Jana pawla II. Uczniowie klasy zerowej zaśpiweali kilka utworów z repertuaru Arki Noego i pieśń religijna "Abba Ojcze". Dziewczęta z klasy piątej zaś, bliską sercu papieża, pieśń maryjna pt. "Czarna Madonno". Na zakończenie apelu orkiestra dęta zagrała "Odę do radości", której wersja instrumentalna została przyjęta jako hymn Unii Europejskiej.

Jan Paweł II był Polakiem, ale także Europejczykiem, walczył o pokój i prawa człowieka na całym swiecie. Utwór ten przypomniał nam o Jego posludze pasterskiej w różnych krajach. Wieczorem każdy z nas mógł obejrzeć w telewizji film biograficzny, pt. "Karol - papiez, który pozostał człowiekiem". Przedstawiał on pontyfikat Jana Pawla II na tle wielkich wydarzeń oraz przemian historycznych.

dzień Papieski, to czas duchowej łączności z papieżem. W tym dniu wspominamy jego życie - niezwykłe i zwykle jednoczesnie. modlimy się równiez w jego intencji. Jest to bardzo ważny dzień w życiu duchowym każdego człowieka.

Wiktoria Więch kl. IVa