Wydarzenia 2009/10

Międzynarodowy Dzień Muzyki 2009

Dzień Muzyki w naszej szkole

1 października w naszej szkole, jak co roku, uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Patronem jest wybitny kompozytor, pianista… Poza tym mamy wieloletnie tradycje muzyczne, zależy nam na tym, by rozwijać się w tym kierunku.

Rano, jak zawsze, zgromadziliśmy się przy fortepianie, by zaśpiewać piosenkę miesiąca (w październiku „Chodź, pomaluj mój świat” zespołu Dwa Plus Jeden). Cieszy fakt, że uczą nas śpiewać Panie: Justyna Niegierysz i Jolanta Majchrzak-Woźniak. To nie jest zwykłe śpiewanie- trzeba pamiętać o rytmie, melodii, pracy nad oddechem… i słowach! Na szczęście pomagają nam w tym nauczyciele i uczniowie poszczególnych klas, którzy pokazują tekst na kolorowych transparentach.

Następnie zeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie mogliśmy podziwiać umiejętności muzyczne poszczególnych klas. Uczniowie ubrali się odpowiednio do wykonywanych utworów- np. kl. IIIa wystąpiła w pidżamach, koszulach nocnych, kapciach, ponieważ śpiewała piosenkę o nocnym Marku. Dzieci z innych klas grały na ulubionych instrumentach, a na zakończenie wystąpiły „Dęciaki” z klasy piątej. Grają pięknie! Prezentowali nas w Sejmie RP! Jesteśmy z nich dumni.

Po południu Samorząd Uczniowski zorganizował znakomitą dyskotekę w stylu lat siedemdziesiątych dla klas IV-VI.

Cały dzień był wspaniały! Nasz patron Stanisław Moniuszko powinien być dumny z powszechnego zamiłowania do muzyki. Długo nie zapomnimy tak mile spędzonego czasu. Z niecierpliwością czekajmy na następny!

Angelika Piasecka kl. VI