Poznajemy naszą gminę,  czyli prezentacja projektu gimnazjalnego klasy III A | Ostatni wspólny wyjazd, czyli o zielonej szkole klas III i I gimnazjum | Dzień matki dla matki | 20 ton jabłek w ZS Łajski | Deutsch Wagen Tour w Łajskach | Warszawska Syrenka | Wycieczka do Polskiego Radia i Telewizji | Czekoladowa wycieczka | Przedstawienie Balladyna | Wizyta Europejskiej  Agencji ds. Edukacji Włączającej | JASEŁKA 2014 | Kibicuj z klasą! | List od Świętego Mikołaja | STOP zwolnieniom z WF-u | Wycieczka do PGE | Szkolne grabienie liści przed szkołą | Święto Niepodległości | WRAŻENIA KL. 3 B GIMNAZJUM z FILMU " MIASTO 44" | Wycieczka rowerowa | Karta rowerowa | Wizyta ratowników w naszej szkole | Obchody Dnia Edukacji Narodowej | Mistrzostwa Świata w Turynie | Wycieczka do Teatru Rampa | "Bromba w BMW" czyli wycieczka czwartoklasistów | Wycieczka do Muzeum Techniki | Zwierzęta w Łajskach | Mistrzostwo Sebastiana Pacuły | Łajski górą! | Wielka Zbiórka Książek | Finał Wielkiej Zbiórki Książek | Wycieczka do ZOO | ZAKOŃCZENIE KL. III A i KL. III B GIMNAZJUM W ŁAJSKACH | Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego-statystyka

Wydarzenia 2014/15

Poznajemy naszą gminę, czyli prezentacja projektu gimnazjalnego klasy III A

Stworzenie projektu gimnazjalnego i zaprezentowanie efektów pracy przed szerszą publicznością to obowiązek każdego gimnazjalisty. Uczniowie są podzieleni na minimum trzyosobowe grupy i przez kilka miesięcy przygotowują się do tego ważnego wystąpienia. Tematem, który zrealizowała klasa III A gimnazjum jest gmina Wieliszew. Uczniowie dokonując wyboru kierowali się chęcią wzbogacenia i poszerzenia swojej wiedzy na temat okolicy, w której mieszkają.

1 czerwca 2015 roku klasa III A zaprezentowała zgromadzone informacje przed swoimi nauczycielami oraz młodszymi kolegami. Podczas wystąpienia uczniowie przedstawili wiele ciekawych faktów, tj. scharakteryzowali władzę samorządową na naszym terenie, przedstawili działanie Urzędu Gminy, opisali florę i faunę w naszej gminie oraz zabytki w najbliższym otoczeniu.

Dzięki temu przedsięwzięciu można nauczyć się pracy w grupie, odpowiedniego rozplanowania swojej pracy oraz, w przypadku liderów, kierowania pracami zespołu. Gimnazjaliści z klas młodszych mogli wyciągnąć wnioski na przyszłość – w kolejnych latach nauki oni również będą realizować swój własny projekt.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij

Wiktoria Więch kl. III A gim.