Klasy IV w CNK | Wartościowa Wycieczka Szkolna | Jestem EKO | Klasy II G. w Wilanowie | Warsztaty z J. Angielskiego | Klasy I i III G. w Warszawie | Klasy IV w Muzeum Archeologicznym | Wystawa Jeremiasza w Muzeum Narodowym | Międzynarodowa Konferencja dot. Edukacji Włączającej | Biwak w szkole | o ZS Łajski w TVP | Klasy IV w Waszawie | WOŚP 2014 | Lekcja o pszczołach | Michał w To i Owo | Warszawska Syrenka | Nowe wejście do szkoły | Kamery TVP w szkole | Klasy 4 w Teatrze Wielkim | V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA 2014 | Klasy 4 w Muzeum Narodowym | Dzień Polskiej Niezapominajki | Klasa IIB na Farmie Iluzji | Mistrz Ortografii z ZS Łajski | Wypożyczalnia Skrzydeł 2014 | 5 minut dla ratowania życia | Konkurs z Języka Angielskiego w Janówku | Międzynarodowa Konferencja w Atenach

Wydarzenia 2013/2014

Klasa IIB na Farmie Iluzji

W ubiegłą sobotę (11 maja) moja klasa czyli II B z Zespołu Szkół w Łajskach razem z naszą wychowawczynią Izabelą Kownacką i rodzicami, udała się na  „Farma Iluzji”, czyli  parku edukacji i rozrywki w miejscowości Mościska koło Woli Życkiej.

Na szczęcie aura pogodowa była nam przychylna i po krótkim wiosennym deszczu, przez cały dzień świeciło nam słońce.

Na miejscu przeżyliśmy przygody na granicy magii i rzeczywistości.
Znajduje się tu prawdopodobnie jedyna na świecie podniesiona na balonach Chata Tajemnic, w której fizycznie doświadczyliśmy różnicy między tym co widzimy, a tym co doczuwamy.

Potem czekało na nas  Muzeum Iluzji, a w nim: lewitujące piłeczki, lustro wenecki, sala lustrzana i oczywiście 'głowa na talerzu', z naszą głową w roli głownej, gdzie robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Przeszliśmy przez  „Tunel zapomnienia”, który próbował wciągnąć nas w swój wir. Doświadczyliśmy   zabawy w wiklinowym labiryncie i na Ścieżce Trapera. Ogladaliśmy latający kran, niemożliwy trójkąt, graliśmy w gigantyczne szachy, odwiedziliśmy zagrodę króliczków.

Mieliśmy okazję dobrze bawić się,  podczas pokazu iluzji w wykonaniu Mistrza Polski - Macieja Pędy. Następnie udaliśmy się na „Pole Dmuchańców”, gdzie próbowaliśmy spożytkować nasze nieograniczone pokłady energi, a nasi rodzice wraz z Panią przygotowywali ognisko i kiełbaski.

Naszym zabawom nie było końca, z niektórych atrakcji korzystaliśmy kilkakrotnie i na nowo chcieliśmy do nich wracać.

Był to czas odkrywania radości ze wspólnego bycia razem, doświadczania  przygody, która nie tylko inspiruje, ale również pozwala miło spędzić czas na łonie natury, łącząc przyjemność odpoczynku na świeżym powietrzu z możliwością doznania niesamowitych iluzji, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Marysia Przybyłkowska

Aby oglądac zdjęcia z wycieczki kliknij