Klasy IV w CNK | Wartościowa Wycieczka Szkolna | Jestem EKO | Klasy II G. w Wilanowie | Warsztaty z J. Angielskiego | Klasy I i III G. w Warszawie | Klasy IV w Muzeum Archeologicznym | Wystawa Jeremiasza w Muzeum Narodowym | Międzynarodowa Konferencja dot. Edukacji Włączającej | Biwak w szkole | o ZS Łajski w TVP | Klasy IV w Waszawie | WOŚP 2014 | Lekcja o pszczołach | Michał w To i Owo | Warszawska Syrenka | Nowe wejście do szkoły | Kamery TVP w szkole | Klasy 4 w Teatrze Wielkim | V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA 2014 | Klasy 4 w Muzeum Narodowym | Dzień Polskiej Niezapominajki | Klasa IIB na Farmie Iluzji | Mistrz Ortografii z ZS Łajski | Wypożyczalnia Skrzydeł 2014 | 5 minut dla ratowania życia | Konkurs z Języka Angielskiego w Janówku | Międzynarodowa Konferencja w Atenach

Wydarzenia 2013/2014

Klasy IV w CNK

Klasy IV w Centrum Nauki Kopernik

Dnia 25.09.2013r klasa IVa i IVb pojechały na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zbiórkę przed szkołą mieliśmy  o 07:15, a wyruszyliśmy około 07:45. Po przyjeździe, oddaliśmy swoje kurtki do szatni. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pokazu, jak segregować śmieci. Najpierw Pan instruktor spytał jakie mamy imiona. Następnie wyznaczył jedną osobę, która miała pokazać co powinno się robić z butelką, aby zajmowała mało miejsca  w koszu na śmieci. Potem Pan pokazał, że długi styropian może zmieścić się  do malutkiej miski z wodą(?). Pokaz bardzo nam się podobał.  Później Pan Tomasz  powiedział, że mamy 10 minut na samodzielne zwiedzanie. Po 10 minutach poszliśmy do Teatru Robotów. Po seansie kontynuowaliśmy zwiedzanie. Na parterze mogliśmy między innymi: odkopywać różne znaleziska archeologiczne, sterować robotem z kamerką, podziwiać eksplozję wulkanu i wahadło Foucaulta. Na 1 piętrze doświadczyliśmy trzęsienia ziemi, podziwialiśmy mini tornado, wykonywaliśmy ćwiczenia siłowe, sprawdzaliśmy sprawność ruchową oraz tworzyliśmy wielkie bańki mydlane. Podobały nam się: harfa z laserowymi strunami, instrumenty dęte, kolorowe lasery, kółko chomika, wytwarzanie prądu za pomocą jazdy na rowerze, mechaniczne ramię, pioruny, które za pomocą dotyku przemieszczają się  i wiele, wiele innych. W planetarium oglądaliśmy filmy pod tytułem: „Niebo Kopernika” i „Ziemia, księżyc, słońce”. Pod koniec wycieczki mogliśmy pójść do sklepu. Bardzo nam się podobało i to był najlepszy dzień w tym tygodniu.

Weronika Rakowska

IVa