Wydarzenia 2012/13

Festiwal POWER ON

FESTIWAL POWER ON

W sobotę 15 czerwca w ramach festiwalu POWER ON na terenie naszej szkoły pojawiło się wiele organizacji kulturalnych prezentujących różne metody edukacji włączającej. Organizatorzy spotkania przygotowali mnóstwo fantastycznych atrakcji, a mieszkańcy Łajsk i okolic mogli na własnej skórze przekonać się co znaczy żyć z dysfunkcjami. Do dyspozycji zwiedzających było 20 namiotów, w których prezentowano min: instrumenty dęte oraz bębny, symulatory wad wzroku, gry i zabawy z wykorzystaniem zmysłów innych niż wzrok, rugby na wózkach, czy podstawy survivalu. Ogromnym zainteresowaniem szczególnie wśród dzieci cieszył się „namiot indiański” a jego gospodarze zaprezentowali widowiskowy taniec. Zwiedzając Instalację Sensoryczną Cube można było przekonać się w jaki sposób odbierają świat osoby z autyzmem. Podczas sobotniego spotkania można było wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach skierowanych zarówno do dzieci jak i osób dorosłych. Na scenie zbudowanej na potrzeby festiwalu prezentowały się młodzi i utalentowani artyści, z których największy aplauz wzbudził zespół Uniwersytet Krakowski grający klasyki muzyki rockowej. W Sali gimnastycznej szkoły przedstawiono Spektakl Teatralny Plac Zabaw Jana Doriana podczas którego młodzi widzowie przenieśli się wraz z trójką aktorów na plac zabaw, gdzie panowali zasady, które dzieci znają z podwórka i szkolnego korytarza. Wszyscy ci, którzy poświęcili sobotni dzień i odwiedzili przyjazne kąty szkoły w Łajskach z pewnością dobrze się bawili i uznali ten czas za miło spędzony. Oby więcej takich przedsięwzięć.

Aby oglądac zdjęcia z festiwalu kliknij