Wydarzenia 2012/13

Biwak w szkole

Noc z 17 na 18 maja 2013r. nie wszystkim naszym uczniom minęła spokojnie, a już na pewno nie tym, którzy umówili się na biwak. Tej nocy uczniowie z klas I b i III a wraz z nauczycielami nocowali w szkole. Dwie sale lekcyjne wypełniły się materacami, śpiworami, poduszkami i przytulankami. W stołówce zorganizowaliśmy jadalnię, a sala numer 7 przemieniła się w salę kinową.

Imprezę rozpoczęliśmy od pieczenia kiełbasek w ognisku, później nauczyciele zaprosili uczniów do zabaw integracyjnych i mini rywalizacji sportowych. Dziewczynki mierzyły się z chłopcami w różnych konkurencjach. Chwilą oddechu po atrakcjach był pokaz mody pidżamowej, zwieńczony dyskoteką. Po takim wysiłku i serii atrakcji przeszliśmy do „Sali kinowej”. Każdy otrzymał pudełko gorącego popcornu i rozpoczął się nocny seans. Bohaterem filmowego wieczorów w klasie III  był „Mikołajek”, który wprawił wszystkich  w dobry humor. Natomiast grupa pierwszoklasistów zastanawiała się „Jak ukraść księżyc”.  Tej nocy o spaniu nikt nie myślał. Nocne harce odchodziły do późna. Podobno „biwakowicze” zasnęli ok. 3 w nocy, a niektórzy nie spali całą noc, ale czy ktoś im uwierzy…?

Rano wszyscy obudzili się po wschodzie słońca. We wspaniałych nastrojach i z mnóstwem energii do dalszej zabawy. Po zjedzeniu wspólnego, samodzielnie przygotowanego śniadania, sprzątaniu mieliśmy jeszcze sporo czasu. Klasa III rozegrała mecz piłki nożnej. Wygrały dziewczęta wynikiem  8:5, pomógł im Pan Paweł. Klasa pierwsza spalała poranne kalorie w basenie z kuleczkami. Wspólnym pogaduchom nie było końca.

Był to niezwykły czas integracji i dobrej zabawy. Uczniom ciężko było się rozstać, a najwspanialszą nagrodą dla nauczycieli była radość i słowa: ”chcemy jeszcze raz taki biwak”. Wszyscy uczestnicy imprezy świetnie się bawili i wrócili do domu w doskonałych humorach.

Aby zobaczyc zdjęcia z biwaku kliknij https://splajski.edupage.org/album/?