Wydarzenia 2012/13

WIZYTA SEKRETARZA STANU MEN PANA TADEUSZA SŁAWECKIEGO

W dniu 3 października naszą szkołę odwiedził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki. Celem wizyty było zapoznanie się z realizowanym w naszej placówce programem edukacji włączającej. Naszego gościa przywitaliśmy śpiewem przy fortepianie. Przedstawiliśmy działania w ramach realizowanego programu. W ramach dyskusji zostały przedstawione korzyści płynące z przyjmowania do szkół ogólnodostępnych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mówiliśmy również o wyzwaniach z jakimi borykamy się na co dzień organizując edukację uczniom. W dalszej części spotkania Pan Minister wysłuchał koncertu orkiestry dętej symfonicznej i zapoznał się z programem działania takiej orkiestry w masowej szkole. Cieszymy się, że przedstawiciel MEN przedstawia naszą szkołę jako przykład dobrej praktyki w realizowaniu edukacji włączającej.