LEGO Education

Warsztaty z LEGO Education dla nauczycieli

W dniach 30 września i 7 października nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łajskach uczestniczyli w warsztatach z  zakresu LEGO Education zorganizowanych przez firmę Akces.

W ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości szkoła wzbogaciła się o 12 zestawów Lego Education SPIKE Esential oraz 12 zestawów Lego Education SPIKE Prime.

Zestawy LEGO Education zostały specjalnie zaprojektowane, w celu rozwinięcia kreatywności i zwiększenia zaangażowania uczniów. Jednak, by dzieci skorzystały na tym jak najwięcej, potrzebne jest odpowiednie kształcenie nauczycieli.

Dzięki naciskowi na kreatywność, współpracę i krytyczne myślenie rozwiązanie edukacyjne LEGO Education wzmacniają pewność siebie uczniów oraz rozwijają umiejętności przydatne w dorosłym życiu.

W ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci podczas zajęć dodatkowych i lekcjach matematyki, informatyki uczniowie będą poznawać podstawy robotyki. Będą instalować i konfigurować oprogramowania, budować mechanizmy różnego typu, tworzyć zaawansowane algorytmy sterowania robotem.