Wrzesień nad Powidzkim Klasy 6 w kinie Młyn Gąsiorowo - wyjazd integracyjny klasy IIIC Zbiórka dla Magdy Sprzątanie Świata "Wyrwani z niewoli" Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej świetlicy Europejski Dzień Języków Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży Światowy Dzień Serca Wycieczka klas zerowych Zaczarowany las Jasia i Małgosi  Z Łajsk nad Bałtyk Projekt ekologiczny kl. 0C I 6A Klasa 3C w Teatrze Kamienica Akcja społeczno – edukacyjna „Żonkile” 2022r Jest „BOSKO” Kuratoryjny konkurs języka angielskiego 2021 EUROPA I JA Klasa 0a w kinie i teatrze Wycieczka klasy 6A I 6B na Powązki Sprzątanie grobów Ślubowanie klas pierwszych 2021 "Czerwony Kapturek w wielkim mieście" English Projects 6A Muzeum Powstania Warszawskiego Mikołajki w 6b Mikołajki w klasie 3c Jasełka 2021 Zdrowie w bajce Mity greckie - wystawa prac uczniów klas V Spotkanie z autorką książek dla dzieci Kl. 5B, 6A i 6B w Teatrze Kamienica w Warszawie Dzień bez plecaka Pierwszy Dzień Wiosny Rekolekcje Wielkopostne Pani policjantka u przedszkolaków Wycieczka do Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie Historia w pudełku Akcja Żonkile Tydzień matematyki FOX 2022 Światowy Dzień Ziemi Świetlik - wyniki Półkolonie Paraolimpiada 2022 Presentation - English speaking countries

Wydarzenia 2021/22

Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży

W dniu 24 września 2021 r. dzieci i młodzież naszej  Szkoły im. Stanisława Moniuszki w Łajskach  uczestniczyły w niezwykłym, sportowym  wydarzeniu zorganizowanym przez DPD Arenę Legionowo oraz fundację ”Promień Słońca” tj.  Paraolimpiadzie Dzieci i Młodzieży  w ramach  X Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego.

Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży powiatu legionowskiego to święto sportu. Promujące zdrowy tryb życia oraz podnoszenie sprawności fizycznej. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział około 300-u zawodników. Było to niezapomniane przeżycie. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłym hartem ducha i zaangażowaniem podczas wykonywania niezmiernie trudnych dyscyplin sportowych.

Uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach:

 • bieg na czas,
 • rzuty kółkami na patyk,
 • strzały piłką do bramki,
 • rzuty piłeczkami do kręgu,
 • slalom z toczeniem piłki,
 • tor przeszkód z płotkami,
 • hokej- strzały na bramkę,
 • rzuty piłkami do obręczy,
 • przenoszenie piłeczek.

 

Po zakończonych zawodach sportowcy wraz z opiekunami udali się na ciepły posiłek. O miły nastrój dbali również wolontariusze, którzy pomagali uczestnikom w  każdej konkurencji.

Pomimo ogromnej rywalizacji sportowej i ducha walki zwycięzcami byli wszyscy.

Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał  medal i upominek, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji nagrody ufundowane przez miasto Legionowo.  Całej imprezie towarzyszyła przyjazna atmosfera oraz dobra zabawa.

Obszerny skrót z tego wydarzenia zrelacjonowała dla Państwa nauczycielka naszej szkoły p. Jolanta Tomczak. Film można obejrzeć tutaj.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do oglądania

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
  ul.Kościelna 63
  05-119 Legionowo
 • 022 782 22 83

Galeria zdjęć