Program edukacyjny Artykuł o ziołach Dlaczego jedzenie jest ważne? Wizyta dzieci na stołówce szkolnej Cztery pory roku, czyli o sezonowości w kuchni Śniadanie na szóstkę

Dobrze Jemy ze Szkołą Na Widelcu

Artykuł o ziołach

Na zakończenie tygodnia dzieci z klas 0 A i 0 B, które były w świetlicy szkolnej poznały role poszczególnych zmysłów ze szczególnym uwzględnieniem smaku i zapachu. Na początku dzieci miały do wykonania nietypowe zadanie. Z zamkniętymi oczami(zmysł węchu) miały rozpoznać co to za zioło. Jednomyślnie powiedziały, że było to dość… trudne aczkolwiek ciekawe – nowe doświadczenie. Dzieci miały możliwość wąchania i dotykania, takich ziół jak: bazylia, pietruszka, mięta, kolendra oraz przypraw: czosnek i cynamon.

Katarzyna Karaśkiewicz – Rink

nauczyciel świetlicy