Narodowe Czytanie Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego Klasa 5a robi porządki Międzynarodowy Dzień Drzewa Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu Twoje Dane - Twoja Sprawa Tydzień świadomości swoich praw i obowiązków Święto Niepodległośći Dzień Życzliwości Jesienne maseczki Matematyczny Kalendarz Adwentowy Szlachetna paczka kl. 3c Karmniki klas 1 W świątecznym klimacie Kolędowy Challenge KARMNIKI KLAS 0A I 0B W SZKOLNYM OGRODZIE BOTANICZNYM Wśród zamkowych komnat Ziemia we Wszechświecie Akcja „Żonkile” Matematyka w praktyce  SSAKI ŻYJĄCE NA NASZEJ KULI ZIEMSKIEJ CHEMIA WOKÓŁ NAS – EKSPERYMENTY PROJEKT „ŚCIEŻKA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU” Święto Muzyki i Plastyki  MATEMATYKA. CO SIĘ LICZY W SPORCIE? Dzień Dziecka kl.5a Gdy lato tuż, tuż Tekstowa podstrona

Wydarzenia 2020/21

Jesienne maseczki

KONKURS „Jesienne maseczki”

Jesień w pełni wiec w listopadzie w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki
w Łajsach miał miejsce konkurs plastyczno– techniczny dla klas 0 – III pt. „Jesienne maseczki“.

Konkurs zorganizowany został  przez nauczycieli tejże szkoły panią Annę Brzozowską oraz panią Małgorzatę Śmigiel.

Jego celem było przede wszystkim  propagowanie postaw prozdrowotnych, zwiększenie  świadomości ochrony własnego zdrowia oraz osób w najbliższym otoczeniu ale też  pobudzenie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie inwencji twórczej, kształtowanie poczucia harmonii ze środowiskiem  i otaczającą przyrodą przez utrwalanie wiedzy na temat cech charakterystycznych dla pory roku – jesieni. Uczestnicy wykorzystując różne techniki wyczarowali istne cuda:  pięknie ozdobione maseczki z motywem liścianej wiewiórki czy elementami jesiennej aury, powstały również królewskie przyłbice w barwach jesiennych. Wszystkie prace były pomysłowe, bardzo pracochłonne i wykonane w ciekawy sposób.
Nasi szkolni artyści nie zawiedli, a teraz możemy podziwiać zwycięzców,  którymi są:

Miejsce I      – Tosia Sieradzka III C

Miejsce II     - Marcjanna Woźniak I C  oraz   Zuzia Tyszkiewicz II C