Narodowe Czytanie Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego Klasa 5a robi porządki Międzynarodowy Dzień Drzewa Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu Twoje Dane - Twoja Sprawa Tydzień świadomości swoich praw i obowiązków Święto Niepodległośći Dzień Życzliwości Jesienne maseczki Matematyczny Kalendarz Adwentowy Szlachetna paczka kl. 3c Karmniki klas 1 W świątecznym klimacie Kolędowy Challenge KARMNIKI KLAS 0A I 0B W SZKOLNYM OGRODZIE BOTANICZNYM Wśród zamkowych komnat Ziemia we Wszechświecie Akcja „Żonkile” Matematyka w praktyce  SSAKI ŻYJĄCE NA NASZEJ KULI ZIEMSKIEJ CHEMIA WOKÓŁ NAS – EKSPERYMENTY PROJEKT „ŚCIEŻKA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU” Święto Muzyki i Plastyki  MATEMATYKA. CO SIĘ LICZY W SPORCIE? Dzień Dziecka kl.5a Gdy lato tuż, tuż Tekstowa podstrona

Wydarzenia 2020/21

PROJEKT „ŚCIEŻKA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU”

W ubiegłym tygodniu  zakończyły się prace nad projektem prowadzonym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskich tj. panią Małgorzatę Śmigiel, panią Annę Brzozowską oraz panią Agnieszkę Kuśmirek. Projekt o nazwie „Ścieżka aktywnego wypoczynku”  to w pełni finansowany przez szkolną Radę Rodziców, zestaw naklejonych na płaską powierzchnię podłogi szkolnych korytarzy: linii, kół, gier i innych figur geometrycznych, które wspólnie lub niezależnie od siebie tworzą „tor” zadań do pokonania przez dzieci.

„Ścieżka aktywnego wypoczynku” łączy w sobie funkcję zdrowotną i edukacyjną przeznaczoną nie tylko dla uczniów z klas 0-III ale i starszej młodzieży Naszej szkoły. Ścieżka w przyjazny dzieciom sposób zagospodarowuje czas przerw międzylekcyjnych oraz umożliwia prowadzenie zajęć aktywnego ruchu w klasach młodszych. Skierowana jest także dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w celu nieustannego usprawniania ogólnorozwojowych możliwości  tych uczniów. „Ścieżka aktywnego wypoczynku” – to specjalnie opracowany tor zadań do realizacji poszczególnych jego etapów. Swój początek rozpoczyna już w drzwiach szkoły gdzie kieruje się na dwa korytarze placówki (na parterze i piętrze pierwszym).

Na każdym odcinku są do pokonania zadania, polegające na spacerze po linii wyklejonej na powierzchni posadzki szkolnej, prawidłowym przejściu ruchem naprzemiennym po stopniach schodów w kierunku holu głównego, a następnie np. przeskoku „ żabką” obunóż do kolejnych etapów aktywności, którymi są „ gra w kasy”,  „kółko- krzyżyk”, „chińczyk” lub „twister”.  „Ścieżkę aktywnego wypoczynku” można realizować w sposób indywidualny jak i w grupach lub zespołach klasowych. Nasi uczniowie bardzo chętnie z niej korzystają bawiąc się w czasie przerw oraz ćwicząc na zajęciach wychowania fizycznego (czego dowodem są zamieszczone poniżej zdjęcia).

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły za umożliwienie realizacji projektu oraz Szkolnej Radzie Rodziców za sfinansowanie  zakupu materiałów do realizacji projektu. Mamy nadzieję, że „Ścieżka aktywnego wypoczynku” posłuży Naszym uczniom przez wiele lat i będzie się kojarzyła z aktywnie spędzoną zabawą w czasie pobytu w szkole.

Małgorzata Śmigiel

Anna Brzozowska