Europejski Dzień Języków Obcych Paraolimpiada Mój pupil Cyberprzemoc Eko stworki Nietypowa lekcja języka niemieckiego Wycieczka do Berlina Klikam z głową AKADEMIA SŁOWA ELEKTORALNA Klasy III w teatrze Projekt UNICEF Gazetka szkolna 55 lat szkoły Kolędowanie dla Madzi „IDĄ ŚWIĘTA ,NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” Z wizytą u Aliny i Czesława Centkiewiczów Warszawska Syrenka Projekty gier Światowy Dzień Zespołu Downa Zdalni = Zdolni Wirtualny pokaz mody Oznaki wiosny Lektura w pudełku Wiwat maj!

Wydarzenia 2019/20

AKADEMIA SŁOWA ELEKTORALNA

Do projektu pod nazwą AKADEMIA SŁOWA ELEKTORALNA zaprosiła nas Elżbieta Szymańska – koordynator projektów literackich Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. W ramach tego projektu w dniu 25 listopada uczniowie klas 7a i 8a uczestniczyły w niezwykłym wydarzeniu, które miało miejsce  właśnie we wspomnianym miejscu.
W programie znalazło się spotkanie z sekretarzem Wisławy Szymborskiej - Michałem Rusinkiem.

Piętnaście lat sekretarzowania takiej niezwykłej osobie skłoniło go do napisania o niej książki, pt. ”Nic zwyczajnego”. Przedstawia ją jako osobę nieprzeciętną, damę o niezwykłym poczuciu humoru, a zarazem posiadającą umiejętność mówienia o sprawach najistotniejszych. Jej poezja jest wyjątkowa, nie bez powodu jest laureatką literackiej Nagrody Nobla.

W drugie części wysłuchaliśmy koncertu jazzowego Barbary Drążkowskiej i Bartosza Smorągiewicza ze specjalnie stworzonym na ten koncert materiałem muzycznym opartym na kompozycjach Krzysztofa Komedy. Koncertowi towarzyszył wernisaż plakatów inspirowany twórczością kompozytora.

Będziemy również uczestniczyć w  spotkaniu,  z synem Krzysztofa Komedy,  autorem książki, pt. „O Komedzie, Zośce i innych”. Tomasz Lach opisuje w niej niezwykłe relacje panujące w jego rodzinie.

W naszej szkole zagości również Manuela Gretkowska – polska pisarka, felietonistka, scenarzystka filmowa i działaczka społeczna.

Bardzo dziękujemy organizatorom i twórcom projektu za możliwość uczestniczenia w nim.

Więcej informacji: