Europejski Dzień Języków Obcych Paraolimpiada Mój pupil Cyberprzemoc Eko stworki Nietypowa lekcja języka niemieckiego Wycieczka do Berlina Klikam z głową AKADEMIA SŁOWA ELEKTORALNA Klasy III w teatrze Projekt UNICEF Gazetka szkolna 55 lat szkoły Kolędowanie dla Madzi „IDĄ ŚWIĘTA ,NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” Z wizytą u Aliny i Czesława Centkiewiczów Warszawska Syrenka Projekty gier Światowy Dzień Zespołu Downa Zdalni = Zdolni Wirtualny pokaz mody Oznaki wiosny Lektura w pudełku Wiwat maj!

Wydarzenia 2019/20

Eko stworki

„Świnka Eko sobie lata zbiera korki gdzieś po krzakach,

Korek tu i korek tam, i od korków pełen brzuszek mam.”

Tak brzmi zwycięska rymowanka do Eko-stworka – świnki Jakuba Teodorowicza z klasy IIa.

W październiku wychowawcy świetlicy wraz z logopedą zorganizowały konkurs na Eko-stworka. Konkurs miał na celu przybliżyć uczniom temat segregowania śmieci oraz to, że odpady wtórne można wykorzystać na różne sposoby.

Uczestnicy konkursu mieli swoje stworki wykonać dowolną techniką z odpadów wtórnych, starannie i samodzielnie. Do każdego stworka należało ułożyć krótki wiersz, albo rymowankę.

Przedsięwzięcie miało spore powodzenie, uczniowie z klas 0-3 przedstawili różne ciekawe pomysły. Jurorzy mieli duży problem z oceną wszystkich prac. Po wielu debatach udało się wyłonić zwycięskie pracy:

Jakub Teodorowicz kl 2a

Jakub Florczyk kl 3a

Lena Grzybowska kl 2c

Wyróżnieni zostali:

Blanka Kaca kl. 0a, Antonina Sieradzka kl 2c,

Aleks Mikołajczyk kl 2a, Mateusz Nosal kl. 3c,

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów drobne upominki. Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Eko Stworki.

Katarzyna Barabasz

Agnieszka Kulma