Europejski Dzień Języków Obcych Paraolimpiada Mój pupil Cyberprzemoc Eko stworki Nietypowa lekcja języka niemieckiego Wycieczka do Berlina Klikam z głową AKADEMIA SŁOWA ELEKTORALNA Klasy III w teatrze Projekt UNICEF Gazetka szkolna 55 lat szkoły Kolędowanie dla Madzi „IDĄ ŚWIĘTA ,NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” Z wizytą u Aliny i Czesława Centkiewiczów Warszawska Syrenka Projekty gier Światowy Dzień Zespołu Downa Zdalni = Zdolni Wirtualny pokaz mody Oznaki wiosny Lektura w pudełku Wiwat maj!

Wydarzenia 2019/20

Lektura w pudełku

Jak nie zasnąć, omawiając lekturę? Może schować ją w pudełku? Ale nie po to, aby o niej zapomnieć, ale żeby lepiej ją zapamiętać. Uczniowie klas szóstych oraz klasy 7b przekonali się, że lekturowe pudełka są świetnym pomysłem na przyjemne i kreatywne spędzenia czasu podczas omawiania lektury.

Stworzyli przepiękne szkatułki – pudełka, w których zamknęli 10 przedmiotów, które kojarzyły im się z książką (klasy szóste z  „Hobbitem”, klasa 7 – z „Zemstą”).

Każda włożona rzecz została opisana w legendzie dołączonej do pudełka, a dla lepszego zapamiętania treści utworu uczniowie samodzielnie napisali streszczenia książki.

Lektura „zamknięta” w pudełku nie po to, by zapomnieć, ale po to, by dłużej pamiętać!

Polecamy!