Europejski Dzień Języków Obcych Paraolimpiada Mój pupil Cyberprzemoc Eko stworki Nietypowa lekcja języka niemieckiego Wycieczka do Berlina Klikam z głową AKADEMIA SŁOWA ELEKTORALNA Klasy III w teatrze Projekt UNICEF Gazetka szkolna 55 lat szkoły Kolędowanie dla Madzi „IDĄ ŚWIĘTA ,NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” Z wizytą u Aliny i Czesława Centkiewiczów Warszawska Syrenka Projekty gier Światowy Dzień Zespołu Downa Zdalni = Zdolni Wirtualny pokaz mody Oznaki wiosny Lektura w pudełku Wiwat maj!

Wydarzenia 2019/20

Warszawska Syrenka

Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

3 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej im. S. Moniuszki w Łajskach odbył się 43. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka".

Uczniowie zaprezentowali ciekawe i różnorodne interpretacje wierszy m.in. J. Brzechwy, J. Tuwima, H. Niewiadomskiej, L. J. Kerna, M. Strzałkowskiej i W. Szymborskiej. Wszyscy recytatorzy zasługują na laury, bo wielką sztuką jest umiejętność opowiedzenia historii zawartej w utworze poetyckim.

Komisja nie miała łatwego zadania. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły wielkie emocje. A oto laureaci i wyróżnieni:

Klasy 0 – III:

Aleksandra Dryja – 4a

Klasy VII-VIII:

Paulina Izdebska – kl. 8a

Laureaci konkursu reprezentować będą naszą szkołę na eliminacjach gminnych, które odbędą się 13.03.2020 roku w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dorota Radzinowska