Europejski Dzień Języków Obcych Paraolimpiada Mój pupil Cyberprzemoc Eko stworki Nietypowa lekcja języka niemieckiego Wycieczka do Berlina Klikam z głową AKADEMIA SŁOWA ELEKTORALNA Klasy III w teatrze Projekt UNICEF Gazetka szkolna 55 lat szkoły Kolędowanie dla Madzi „IDĄ ŚWIĘTA ,NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” Z wizytą u Aliny i Czesława Centkiewiczów Warszawska Syrenka Projekty gier Światowy Dzień Zespołu Downa Zdalni = Zdolni Wirtualny pokaz mody Oznaki wiosny Lektura w pudełku Wiwat maj!

Wydarzenia 2019/20

Kolędowanie dla Madzi

W piątkowy wieczór Szkoła Podstawowa w Łajskach zgromadziła kilkaset osób o wielkich sercach. Rodzice, dzieci, nauczyciele, przyjaciele i mieszkańcy Powiatu Legionowskiego zjawili się, aby wspólnie kolędować i wesprzeć 11-letnią córkę dwójki nauczycieli tej szkoły Magdę Krzyżek, która po ciężkiej operacji nowotworu mózgu potrzebuje intensywnej, wielospecjalistycznej, długiej rehabilitacji neurologicznej. Akcja charytatywna, zorganizowana z inicjatywy rodziców klas IIc i VIB przy ogromnym wsparciu Dyrekcji Szkoły Pana Marka Tarwackiego, Pani Magdaleny Baranowskiej oraz Pani Ewy Grzymały, uzyskała patronat i wsparcie rzeczowe Starosty Legionowskiego Roberta Wróbla oraz Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego. Wspólnie z przybyłymi gośćmi kolędowały przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Łajskach, dzieci z klas 0-3 i nauczyciele nauczania początkowego ze Szkoły, Chór Belcanto oraz Klub Seniora z Łajsk a także prowadzące część artystyczną Iwona Murza i Justyna Kieszek-Onofrio. W przerwach odbywały się licytacje przedmiotów podarowanych przez ludzi o dobrych sercach, którzy w ten sposób wsparli akcję. „Pod młotek” poszły m.in. vouchery na makijaże, fryzury czy lekcje angielskiego, gitary, ręcznie robione szopki i krasnale, ale także złoty medal z Mistrzostw Świata w Pływaniu Lodowym podarowany przez ich zdobywcę Michala Perla, majówka w Margeritka Holiday Club we Władysławowie oraz piłka z podpisami reprezentacji Polski. Oprócz występów, na korytarzach odbywały się kiermasze różności, zabawy dla dzieci i kawiarenka z pysznymi domowymi ciastami przyniesionymi przez rodziców.

Podczas akcji oficjalnie zostały również przekazane środki (ok. 7 500 zł), które młodzież ze Szkoły w Łajskach zebrała podczas szkolnego kiermaszu świątecznego. Wspólnie udało się uzbierać 32 234,22 zł., 20 funtów, 20 euro i 8 Dolarów. Ten cudowny wynik pozwoli sfinansować 4 pełne turnusy rehabilitacyjne Magdy.

Zbiórka dla Madzi jeszcze trwa. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć akcję zapraszamy w niedzielę 19 stycznia br. do Parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Po każdej mszy świętej wolontariusze będą zbierali pieniądze do puszek na terenie kościoła.

W imieniu Rodziców Magdy i Organizatorów pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy wsparli akcję w każdy możliwy sposób. Razem pokazaliśmy, że wspólnie jesteśmy w stanie przenosić góry.

Jolanta Grzybowska