Europejski Dzień Języków Obcych Paraolimpiada Mój pupil Cyberprzemoc Eko stworki Nietypowa lekcja języka niemieckiego Wycieczka do Berlina Klikam z głową AKADEMIA SŁOWA ELEKTORALNA Klasy III w teatrze Projekt UNICEF Gazetka szkolna 55 lat szkoły Kolędowanie dla Madzi „IDĄ ŚWIĘTA ,NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” Z wizytą u Aliny i Czesława Centkiewiczów Warszawska Syrenka Projekty gier Światowy Dzień Zespołu Downa Zdalni = Zdolni Wirtualny pokaz mody Oznaki wiosny Lektura w pudełku Wiwat maj!

Wydarzenia 2019/20

55 lat szkoły

To było wydarzenie …55. lecie w Łajskach.

Pamięć bywa zawodna, pamięć bywa przewrotna, pamięć jest nieodgadniona. Dlatego ważne są takie uroczystości, jaka miała miejsce w naszej szkole.

Dnia 12 grudnia 2019 roku środowisko gminy Wieliszew miało okazję uczestniczyć w obchodach 55 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach. Uroczystość stała się okazją do spotkania władz gminnych z byłymi i obecnymi pracownikami szkoły. Całość rozpoczęło odsłonięcie tablicy upamiętniającej życie i działalność pierwszego kierownika tejże placówki pana Stanisława Pączkowskiego. Kolejnym punktem programu było przeniesienie kapsuły czasu- symbolu przemijania – nieodłącznego elementu życia człowieka, w miejsce jej przechowywania.

Nawiązując do 55-letniej historii szkoły w Łajskach jej dyrektor Marek Tarwacki podkreślił kulturotwórczą i edukacyjno- wychowawczą jej rolę. W swoim wystąpieniu odniósł się do najwcześniejszych lat funkcjonowania placówki oraz podkreślił wartości płynące z edukacji włączającej. Zarówno dyrektor jak i cała społeczność szkolna podziękowali władzom organu prowadzącego za stworzenie w tym  miejscu warunków umożliwiających rozwój każdego ucznia naszej szkoły.

Wszyscy z przyjemnością obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klas czwartych oraz wysłuchali koncertu orkiestr „ Bez nazwy” i „ Batucada” pod kierownictwem dyrygentów Justyny Niegierysz i Marty Maślanki.

Miła atmosfera i podniosły nastrój panował jeszcze w trakcie zwiedzania przygotowanych przez uczniów sal tematycznych: sali edukacji włączającej, sali edukacji wczesnoszkolnej, sali historycznej, sali naukowej oraz sali języków obcych.

W działaniu naszej szkoły zawsze najważniejsi są ludzie, dlatego nie brak nam pasji i zapału w budowaniu przyszłości, na którą wszyscy patrzymy z optymizmem.

Katarzyna Barabasz, Katarzyna Sobczyk

Galeria zdjęć z uroczystości