Wydarzenia 2010/11

II Turniej Poetycki 2010

„WYPOŻYCZALNIA SKRZYDEŁ”

Członkowie koła teatralnego przy pomocy opiekuna i szkolnej bibliotekarki p. Wiesławy Klejment zorganizowali II TURNIEJ POETYCKI „WYPOŻYCZALNIA SKRZYDEŁ” poświęcony twórczości niedawno zmarłego poety, pisarza Ludwika Jerzego Kerna. Na szkolnej scenie uczniowie zaprezentowali wiersze: „Kłopoty ze śniegiem”, „Marzenie dobrego wujka”, „Żyrafa u fotografa”, „Dwa jeże” oraz fragmenty najbardziej znanych utworów Kerna: „Proszę słonia”i „Ferdynand Wspaniały”. Można było także usłyszeć piosenki, do których słowa napisał L. J. Kern: „W kalendarzu jest taki dzień”, „Wojna domowa”, „Cicha woda”, „Lato, lato”. W ramach Turnieju został ogłoszony Konkurs Poetycki dla uczniów klas 4-6. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci twórczością L. J. Kerna, obudzenie wrażliwości na poezję, zachęcenie uczniów do pisania wierszy.  Zadaniem uczniów było napisać własny utwór poetycki inspirując się następującymi tytułami wierszy (nie wierszami) L. J. Kerna: „Jaśnie Pan Rym”, „Rower z Rowerowa”, „Portrety kwiatów”, „Kapitan dalekomorskiej wanny”, „Zemsta szafy”, „Kot rybołówca” i przedstawić go publiczności zgromadzonej na Turnieju.

Ogółem w konkursie wzięło udział  7 uczniów:

1. Oliwia Warnel z kl. IVa

2. Zuzanna Stabach z kl. IVa

3. Martyna Affek z kl. IVb

4. Zofia Stafiej z kl. Va

5. Łukasz Siebierski z kl. Va

6. Dominika Chrzanowska z kl. Vb

7. Katarzyna Widort z kl. Vb

Jury w składzie: Joanna Groszek, Agnieszka Ryślińska, Lidia Lewandowska (nauczycielki języka polskiego) i Wiesława Klejment (bibliotekarka) postanowiło wyróżnić wszystkich uczniów, którzy bardzo dobrze wywiązali się z zadania.

20.12.2010 r., w dniu Turnieju uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora szkoły oraz cząstkowe oceny celujące z języka polskiego.

II TURNIEJ POETYCKI „WYPOŻYCZALNIA SKRZYDEŁ” WRAZ Z KONKURSEM POETYCKIM przygotowały: Agnieszka Ryślińska i Wiesława Klejment.