Europejski Dzień Języków VI Sportowa Paraolimpiada pod Dębami w Ostrówku Otwarcie Szkolnego Ogrodu Botanicznego LEKCJA INNE NIŻ WSZYSTKIE W KLASIE IIIA Wielka Mała Historia Patriotyczny pokaz mody CODE WEEK KLASA 3A Dzień Papieski Ślubujemy! "Spieszmy się kochać ludzi..." kl. 2 u warszawskich strażaków Konkurs „Stworaki Potworaki” Rekord dla Niepodległej UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Tydzień dla Niepodległej Warsztaty piernikowe Z włóczką Ci do twarzy Zbiórka żywności dla zwierząt Kolędowanie klas Ib i Ic Mikołajki Projekt SMS Kulisy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Jasełka 2018 Klasy gimnazjalne w Teatrze 13 Jestem wzorowym uczniem Być jak Ignacy Walentynkowy projekt klas 8 Warszawska Syrenka Z plecakiem przez świat Teatrzyk kukiełkowy pt. „Brzydkie kaczątko” Głoskowe rymowanki Szkolenie Fundacji Wiewiórki Julii „Bonjour Paris” Paraolimpiada 2019 Projekt klasowy pt. „Dbam o zdrowie” klasy Ib „Dotknąć Równika” Euroweek Sensoplastyka Matematyka z klasą

Wydarzenia 2018/19

Euroweek

W dniu 25 maja 2019r. uczniowie klas III Gimnazjum oraz VII Szkoły Podstawowej pojechali na pięciodniową zieloną szkołę do ośrodka Aleksander w miejscowości Długopole Zdrój, niedaleko Kłodzka. Uczniowie obu klas brali udział w warsztatach językowych prowadzonych przez fundację Euroweek.

W zajęciach brały udział osoby z jeszcze dwóch innych szkół w Polsce. Warsztaty prowadzone były przez wolontariuszy z różnych stron świata m.in. z Meksyku, Indonezji, Wietnamu i Urugwaju. W trzech turach spotkań w ciągu dnia organizowane były różnego rodzaju gry i zabawy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o krajach, z których pochodzili nasi organizatorzy. Mieliśmy okazję sprawdzić i rozwinąć nasze zdolności językowe, gdyż wszystkie zajęcia były prowadzone po angielsku. Odbywały się konkursy i występy. Jednym z nich był „ Talent Show” , na którym uczestnicy mogli wykazać się swoimi zainteresowaniami i pasjami. Dzięki temu, że zajęcia edukacyjne były urozmaicone rekreacyjnymi, nie było czasu na nudę.

Głównym celem wyjazdu było zapoznanie nas z innymi kulturami oraz rozwinięcie i sprawdzenie naszych umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Wszystko zrealizowane było w interesujący i zabawny sposób, w przyjaznej atmosferze.

Do domów wróciliśmy 29 maja po południu. Wszystkim się podobało, wiele osób na planuje już wzięcie udziału w Euroweeku w przyszłym roku. To był bardzo udany wyjazd!!!

Tekst: Olgierd Jeziorski IIIBG

Zdjęcia z wyjazdu