Europejski Dzień Języków VI Sportowa Paraolimpiada pod Dębami w Ostrówku Otwarcie Szkolnego Ogrodu Botanicznego LEKCJA INNE NIŻ WSZYSTKIE W KLASIE IIIA Wielka Mała Historia Patriotyczny pokaz mody CODE WEEK KLASA 3A Dzień Papieski Ślubujemy! "Spieszmy się kochać ludzi..." kl. 2 u warszawskich strażaków Konkurs „Stworaki Potworaki” Rekord dla Niepodległej UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Tydzień dla Niepodległej Warsztaty piernikowe Z włóczką Ci do twarzy Zbiórka żywności dla zwierząt Kolędowanie klas Ib i Ic Mikołajki Projekt SMS Kulisy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Jasełka 2018 Klasy gimnazjalne w Teatrze 13 Jestem wzorowym uczniem Być jak Ignacy Walentynkowy projekt klas 8 Warszawska Syrenka Z plecakiem przez świat Teatrzyk kukiełkowy pt. „Brzydkie kaczątko” Głoskowe rymowanki Szkolenie Fundacji Wiewiórki Julii „Bonjour Paris” Paraolimpiada 2019 Projekt klasowy pt. „Dbam o zdrowie” klasy Ib „Dotknąć Równika” Euroweek Sensoplastyka Matematyka z klasą

Wydarzenia 2018/19

Projekt klasowy pt. „Dbam o zdrowie” klasy Ib

W czasie pierwszych wiosennych miesięcy klasa Ib realizowała projekt klasowy pt. „Dbam o zdrowie”. Główne cele tego projektu to:

- kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania,

- uświadomienie znaczenia ruchu i higieny dla zdrowia człowieka,

- nabycie umiejętności i wiadomości korzystania z różnych form dbania o zdrowie.

Uczniowie w trakcie realizacji tego projektu wykonywali plakaty o zdrowiu, pisali i wymieniali się „zdrowymi przepisami” na różne potrawy. Odbył się konkurs plastyczny „Kosz pełen witamin”. Odwiedzili nas również pani lekarz stomatolog oraz pani pielęgniarka, które opowiadały o tym jak należy dbać o zęby i o zdrowie. Dzieciom podobała się też wizyta trenerów judo, którzy mówili jaki wpływ na zdrowie ma sport i ruch oraz pokazywali proste ćwiczenia. Niektórzy nasi uczniowie już trenują tę dyscyplinę sportu a inni mają zamiar zapisać się na treningi. Bawiliśmy się również w „Dzień marchewki”, „Dzień papryki, „Dzień sałaty”. W tych poszczególnych dniach uczniowie przychodzili do szkoły ubrani odpowiednio w kolor pomarańczowy, czerwony oraz zielony i przynosili na drugie śniadanie dane warzywo. Zakończeniem projektu było „śniadanko dla Tadka Niejadka”. Robiliśmy wspólnie zdrowe i kolorowe kanapki, które dzieci zjadły potem z apetytem.