Europejski Dzień Języków VI Sportowa Paraolimpiada pod Dębami w Ostrówku Otwarcie Szkolnego Ogrodu Botanicznego LEKCJA INNE NIŻ WSZYSTKIE W KLASIE IIIA Wielka Mała Historia Patriotyczny pokaz mody CODE WEEK KLASA 3A Dzień Papieski Ślubujemy! "Spieszmy się kochać ludzi..." kl. 2 u warszawskich strażaków Konkurs „Stworaki Potworaki” Rekord dla Niepodległej UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Tydzień dla Niepodległej Warsztaty piernikowe Z włóczką Ci do twarzy Zbiórka żywności dla zwierząt Kolędowanie klas Ib i Ic Mikołajki Projekt SMS Kulisy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Jasełka 2018 Klasy gimnazjalne w Teatrze 13 Jestem wzorowym uczniem Być jak Ignacy Walentynkowy projekt klas 8 Warszawska Syrenka Z plecakiem przez świat Teatrzyk kukiełkowy pt. „Brzydkie kaczątko” Głoskowe rymowanki Szkolenie Fundacji Wiewiórki Julii „Bonjour Paris” Paraolimpiada 2019 Projekt klasowy pt. „Dbam o zdrowie” klasy Ib „Dotknąć Równika” Euroweek Sensoplastyka Matematyka z klasą

Wydarzenia 2018/19

Kulisy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Klasa 1c i 2b w KULISACH TEATRU WIELKIEGO W WARSZAWIE

Zwiedzanie kulis Teatru Wielkiego - Opery Narodowej to okazja, by stanąć na jednej z największych scen operowych świata, zobaczyć jej techniczne możliwości, zajrzeć do malarni, modelatorni, ślusarni, pracowni szewskiej czy pracowni krawieckiej, zgubić się w ogromnych magazynach kostiumów, a także podsłuchać artystów podczas próby. To okazja, by niezwykły świat opery obejrzeć od środka, znaleźć się „po drugiej stronie lustra”. To wszystko udało się uczniom  klasy 1c i 2b bowiem 15 stycznia wyżej wymienieni  uczniowie pojechali  do Warszawy stanąć na wielkiej scenie świata i zobaczyć, w jaki sposób trwają przygotowania do  występów operowych i  baletowych znanych na całym świecie.

W związku z ogłoszeniem  2019 rok  – rokiem Stanisława Moniuszki obowiązkowo zwiedziliśmy również galerię „ VIVA MONIUSZKO! 200-lecie urodzin kompozytora to znakomita okazja, aby przypomnieć sobie życie i twórczość  patrona naszej szkoły. Wystawa organizowana w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego przypomniała naszym uczniom zarówno  twórczość́ kompozytora, jak i jego działalność́ jako dyrygenta, pedagoga, dyrektora opery. Podczas całej wycieczki towarzyszyła nam pani przewodnik, która opowiadała uczestnikom o historii powstania Teatru Wielkiego i Polskiego Baletu Narodowego, którego historia sięga XVII wieku.

W II części wycieczki pojechaliśmy do Muzeum Etnograficznego w Warszawie zobaczyć wystawę szopek noworocznych, strojów kolędników, a także ciekawej wystawy strojów ludowych.

Zwieńczeniem tego dnia był zasłużony odpoczynek w „ Kawiarence Warszawskiej” na Starym Mieście, gdzie uczniowie raczyli się pysznymi smakołykami i gorącą czekoladą.

To był niezwykły, wspaniały dzień, pełen niezapomnianych chwil…

Zdjęcia tutaj