Europejski Dzień Języków VI Sportowa Paraolimpiada pod Dębami w Ostrówku Otwarcie Szkolnego Ogrodu Botanicznego LEKCJA INNE NIŻ WSZYSTKIE W KLASIE IIIA Wielka Mała Historia Patriotyczny pokaz mody CODE WEEK KLASA 3A Dzień Papieski Ślubujemy! "Spieszmy się kochać ludzi..." kl. 2 u warszawskich strażaków Konkurs „Stworaki Potworaki” Rekord dla Niepodległej UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Tydzień dla Niepodległej Warsztaty piernikowe Z włóczką Ci do twarzy Zbiórka żywności dla zwierząt Kolędowanie klas Ib i Ic Mikołajki Projekt SMS Kulisy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Jasełka 2018 Klasy gimnazjalne w Teatrze 13 Jestem wzorowym uczniem Być jak Ignacy Walentynkowy projekt klas 8 Warszawska Syrenka Z plecakiem przez świat Teatrzyk kukiełkowy pt. „Brzydkie kaczątko” Głoskowe rymowanki Szkolenie Fundacji Wiewiórki Julii „Bonjour Paris” Paraolimpiada 2019 Projekt klasowy pt. „Dbam o zdrowie” klasy Ib „Dotknąć Równika” Euroweek Sensoplastyka Matematyka z klasą

Wydarzenia 2018/19

Otwarcie Szkolnego Ogrodu Botanicznego

Otwarcie SZKOLNEGO  OGRODU BOTANICZNEGO w Łajskach.

W Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach miało miejsce niecodzienne wydarzenie przyrodniczo – edukacyjne.

Dnia 26 września odbyło się uroczyste otwarcie Szkolnego Ogrodu Botanicznego. Data otwarcia zbiegła się z innym ważnym wydarzeniem w naszej gminie -  ze „ Sprzątaniem Świata”

Pomysłodawcami projektu byli nauczyciele przyrody i biologii. Tabliczki do ogrodu były efektem współpracy uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze środków Rady Rodziców.

Podczas uroczystości uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście mogli obejrzeć  ekologiczne przedstawienie, które w żartobliwy sposób nawiązywało do ochrony przyrody i dbania o środowisko. Przedstawiciele lokalnych władz, uczniów i władz szkoły przy dźwiękach werbli symbolicznie przecięli wstęgę, otwierając tym samym drzwi do naszego małego świata przyrody.

W ogrodzie można podziwiać wiele gatunków drzew, krzewów, ziół i roślin zielonych. Każdy uczeń szkoły będzie mógł tu przyjść, delektować się pięknem przyrody, odpocząć na jej łonie i obserwować wzrost roślin.

Każdy gatunek znajdujący się na terenie ogrodu został oznaczony i opisany na specjalnych tabliczkach, co wzbogaciło wartość edukacyjną projektu.

Dzięki tej innowacji edukacyjnej uczniowie będą mogli uczestniczyć w żywych lekcjach przyrody, poznawać tajniki ogrodnictwa, angażować się w powiększanie zasobów poprzez przynoszenie własnych sadzonek i dbanie o nie.

Mamy nadzieję,  że nasz zielony ogród będzie służył uczniom i nauczycielom jako miejsce do brania udziału w niecodziennych lekcjach przez najbliższe lata i będzie oazą zieleni naszej szkoły.

Iwona Banaszek

Zapraszamy do obejrzenia galerii Otwarcie Szkolnego Ogrodu Botanicznego .