Wydarzenia 2011/12

Nasi uczniowie w serialu PLEBANIA

„Plebania”- młodzi aktorzy z naszej szkoły!

3. listopada, uzdolnieni wokalnie uczniowie z naszej szkoły: Daria Kosieniak z kl. IIa, Martyna Choma, Natalia Głowacka, Michał Wiśniewski (z kl. III), Oliwia Warnel, Aleksandra Grzymała, i Jakub Deptuła (z kl. Va) pojechali na plan zdjęciowy serialu „ Plebania”. Kilka dni wcześniej odbyły się nagrania kolęd wraz z panią Jolantą Majchrzak-Woźniak, panem Tadeuszem Woźniakiem i panem Piotrem Woźniakiem, dlatego byliśmy bardzo dobrze przygotowani. Gdy dojechaliśmy na miejsce, zabrano nas do przebieralni, która znajdowała się w autobusie. Następnie, przebrani za aniołki i pasterzy (ponieważ braliśmy udział w filmowych jasełkach) poszliśmy na plan. Scenografia przedstawiała żłóbek, miejsce narodzenia Chrystusa. Z tektury były zrobione prześliczne zwierzątka, np. krowy, baranki, owieczki… Wszyscy byliśmy zestresowani, ale bardzo podekscytowani. Słowa „kamera, akcja!” sprawiły, że poczuliśmy się jak prawdziwi aktorzy. Ciągłe powtarzanie scen, dialogów niemało nas zmęczyło. Mogliśmy pracować z takimi osobistościami jak: Marcin Piętowski, Krystyna Tkacz, a także głównym reżyserem tego serialu - Jerzym Łukaszewiczem, który był nami zachwycony.

Wymęczeni tą pracą wróciliśmy do szkoły. Była to dla nas na pewno wielka przygoda, lecz praca na planie nie jest wcale taka łatwa.

Z niecierpliwością czekamy na odcinek filmu „Plebania” z naszym udziałem.

Oliwia Warnel kl. Va