Wydarzenia 2011/12

EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA - KONFERENCJA

ASYSTENT DZIECKA NIEOPEŁNOSPRAWNEGO NOWYM ZAWODEM W EDUKACJI

14 października 2011

Obchodzony 14 października dzień edukacji narodowej miał w naszej szkole dość nietypowy przebieg. W dniu tym odbywała się konferencja „ Asystent dziecka niepełnosprawnego nowym zawodem w edukacji”.

Uczniowie dzięki Panu dyrektorowi mogli święto to uczcić dniem słodkiego lenistwa w domu.  Pamiętali oni jednak o swoich drogich nauczycielach i wręczali własnoręcznie zrobione upominki. Zamiast tradycyjnej laurki były to wykonane z masy solnej mądre sowy.

Konferencja była ważnym wydarzeniem dla nauczycieli, którzy usłyszeli wiele miłych słów ze strony obecnych rodziców.

Kulminacyjnym punktem konferencji był spektakl teatralny autorstwa i wykonania Joanny Szczepkowskiej pt. „ADHD i inne cudowne zjawiska”. Jest to monodram zawierający wiele wątków autobiograficznych.

Podsumowaniem tego dnia była panelowa dyskusja na temat lęków towarzyszących wprowadzaniu zmian związanych z edukacją włączającą.

Więcej w zakładce Album fotograficzny/konferencja 14.10.2011